• bir kayip sozkonusu oldugunda, yardim nidaniza gelen igrenc cevaptir.
  • çok güzel bir selçuk erdem karikatürü...

hastane odasında yeni anne olmuş bir kadın, takım elbiseli güneş gözlüklü 2 tane tip.

-tebrikler anne oldunuz! ileride çocuğunuz bulamadığı birşeyin yerini size sorduğunda "nereye koyduysan ordadır" diyeceksiniz!
    -ama bu çok saçma??
    -bir daha uyarmayacaz!
  • en az, kendini de unutsaydın kadar gereksiz, saldırgan ve vakit kaybettirici yanıt.
  • buram buram malumu ilam kokan soz, bir o kadar da anlamsiz. koydugum yerde olsa, ya da koydugum yeri bilsem salak miyim sana sorayim, toobe toobee..
  • (bkz: anne tripleri)
  • bir gün anne "ya mail ile gelen dosyaları kaydediyorum ama sonra bulamıyorum ben, nerede onlar?" diye sorduğunda nereye kaydettiysen oradadır şeklinde iade edilebilen cümledir. ama yemezler tabi, seve seve(!) gidip bulursunuz.
  • bunun bir ust asamasi ise anneden duyacaginiz "orada" cevabidir (parmakla ya da hatta kafayla, gozle isaret etmeksizin). sormaya devam edilmesi de anlamsizdir cunku diyalog soyle ilerler:
    -anne nerde burda bulamiyorum!
    -kizim iyi baksana iste orda!
    orasi neresi ben daha cozemedim. bilen varsa bi el atsin..
  • tipik bir anne sözüdür bu. genelde odada bulanamayan bişey sorulduğunda gelir bu cevap.
    azönce yüksek sesle istanbul sokaklarını söylüyodum. tam gaza gelmiş, " söyleyin sevgilim nerde? istanbul sokakları " diye namelerle inletirken odayı içerden geldi bu ses.
    " nereye koyduysan ordadır "

koyamadık anne bi yere,o bize koydu.
  • bu cevap anneden geliyor ise;` : nereye koyduysan orda` değildir efendim. mutlaka aranan şeyin yeri, kendisi tarfından değiştirilmiştir ve bunun üstüne bir de yerini hatırlamıyordur. o yüzden bu cevaba önce kendisini inandırır anne ve ısrarla 'nereye koyduysan ordadır cevabını' yineler durur.

bu cevap arkasından duyulması muhtemel cümleler şu şekildedir;
    -zaten her şeyin her yerde
    -bıktım ben, senin bi şeylerini toplamaktan
    -topladığım halde bulamıyorsun
    -sen bu evde yaşamıyor musun? neden her şeyin yerini bana soruyorsun?` : değiştirme de sormayayım`` : di mi ama`
  • bide bunun nereye attıysan ordadır versiyonu vardır..
    - anneee küçük sırt çantam nerdeeee?
    - nereye fıydırıp attıysan ordadır..
    - ?!
hesabın var mı? giriş yap