şükela:  tümü | bugün
  • kanımca 90ların en efsane video oyunlarından birisidir. oynanışıyla, grafikleriyle unutamadığımdır.

90ların diğer efsaneleri için,

(bkz: half life)
    (bkz: swat 3)
    (bkz: unreal tournament)
    (bkz: red alert)
    (bkz: system shock 2)
    (bkz: oni)
  • böylesi efsane bi oyuna bu kadar az yazılması şaşırtıcı.şuan ki counter-strike gibi oyunların babasıdır.90'lardaki diğer oyunlarla kıyaslayınca hepsinin 10'ar yıl ilerisindedir.
  • 90'lı yılların efsane oyunudur ve benim de oynadığım ilk bilgisayar oyunlarından biri olur. oyunun piyasaya sürülüşünden bugüne 19 sene geçmiş olmasına rağmen hala açıp oynarım. samimiyetle söyleyebilirim ki hayatım boyunca oynadığım, en keyifli oyunlardan bir tanesidir. gerçekten neden bir yenisi çıkmadı, neden bir cs go kadar popüler olmadı anlamıyorum.

içerisinde kan, kurşun, ölmek/öldürmek falan olmayan bir fps oyunu düşünün. nerf adı verilen ve vantuzlu dart, plastik top, köpük roket v.b atan oyuncak silahlarla (ki silah dahi diyesim gelmiyor; oyunda "blasters" deniyor zira) kapışıyorsunuz. gerçek hayattan örnek bir nerf savaşı...

oyun artık "abandoned" olduğu için orijinalini bulmak imkansıza yakın. ama hala oynanabiliyor (hem de isterseniz multiplayer olarak). "n.a.b community" adında küçük bir topluluk var ve bu oyunu hala canlı tutmaya çalışıyorlar. hatta oyuna çeşitli update'ler, bug fix'ler, custom map'lar v.b dahi getiriyorlar. hatta sitenin yöneticisi "rajada", yakın zamanda bir update daha getireceğini söyledi. merak edenler www.nerfarena.net adresini ziyaret edebilir.

hasret gidermek isteyen olursa yeşillendirsin. oyunu nasıl edineceğinize, nasıl kuracağınıza ve arkadaşlarınızla birlikte nasıl oynayacağınıza dair detaylı bilgi verebilirim.