şükela:  tümü | bugün
  • izmir'de neriman öğretmene yapılan hayvani saldırıyı yapanları bulmak için twitter'da açılmış hashtag. evet bunun için bir kamuoyu baskısı oluşturulması gerekiyor bence de. yazarları konunun takipçisi olmaya davet ediyorum. umarım en kısa sürede amacına ulaşır bu hashtag. haber linki ilgili haberin videosu: link
    (bkz: aysegul terzi) ne kadar mağdursa bu arkadaşımız da o kadar mağdurdur. saldırıyı yapanların yaptıkları bu vahşiliğin yanlarına kalmaması, o bölgedeki güvenlik kameralarının didik didik aranması gerekmektedir(ki eminim yetkililer ilgileniyordur). aynı zamanda haber kanallarında bu konuya yer verilmesi ve konunun halk tarafından takip edilmesi gerekmektedir. en kısa zamanda yakalanmaları dileğiyle..

edit: haber detaylarında şöyle bir bilgi var: "bornova süvari caddesi" bu caddenin üzerinde bir kamera yoksa bile giriş çıkışlarındaki işyerlerinde veya çevredeki diğer caddelerle bağlantı noktalarında kamera olma ihtimali söz konusu. orada olan arkadaşlar varsa bi zahmet ilgileniversinler/araştırsınlar. kamera kaydı yoksa bile o civardaki mekanlarda(türkü kafe, tekel ve meyhane var civarında mesela) veya sokakta sürekli takılan, oranın müdavimleri vardır.. bi araştırıp soruştursunlar bakalım neler çıkacak.. caddenin çevresinde ne olduğunu gösteren: google maps linki

edit"2: o bölgede oturan bir yazar arkadaş bana ulaştı sağolsun. konuyla ilgili o bölgede oturan kişiler ve esnaflar da dikkat kesilmişler araştırma yapıyorlarmış. gelişmelerden haberdar oldukça buradan sizlerle paylaşacağım, teşekkürler..

edit"3: @motomoto nickli yazara teşekkürler. kendisi o sokağa bakan ya da yakın konumda bulunan bir güvenlik kamerası bulmuş. yakınlarda olanınız varsa kuaförden rica etmeyi deneyip bi bakabilirsiniz arkadaşlar.. kamera fotosu1 kamera fotosu2

edit"4: evet arkadaşlar öncelikle hepinize duyarlılığınız için teşekkür ederim. hem izmir barosundaki avukat arkadaşlar, hem çevre illerdeki arkadaşlar konunun takipçisi olacaklarını, araştırmalara devam edeceklerini belirttiler. aynı zamanda bu olayın es geçilmemesinde büyük desteği olan tüm haber ajansı çalışanlarına da teşekkür ederim. bugün akşam haberlerinde ve yarın sabah haberlerinde de konuya yer verilmesini bekliyoruz. umarız mesajımız ilgili kişilere ulaşmıştır, umarız bugün neriman öğretmene bunları yapanlar, yarın kendi ailemizden birilerine veya başka kimselere zarar veremeden tez zamanda yakalanırlar.

son edit:
    arkadaşlar eğer aranızda dokuz eylül öğrencisi olan veya orada tanıdığı olanlar varsa, o okulun; "deu iibf sosyal sorumluluk topluluğu" adında bir öğrenci topluluğu var. bu topluluğun gönüllüleri sokak hayvanlarına, çocuklara, yaşlılara ve kimsesizlere, kısaca yardıma ihtiyacı olan kişilere ellerinden geldiğince, kendi imkanlarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. bu topluluğun gönüllüleri arttıkça yapılan yardımların sayısı ve kalitesi de artıyor doğal olarak. aynı zamanda yapılan yardımlar toplum bilimi alanında uzman bir doç.dr tarafından(bkz: güler tozkoparan) denetleniyor ve alınan verim arttırılmaya çalışılıyor. aklınızın bir köşesinde bulunsun bakalım, belki günün birinde lazım olur..

not: arkadaşlar neriman öğretmen yakın bir arkadaşımın yurttan arkadaşıdır, videodan da anlaşılabileceği üzere gayet kendi halinde, iyi bir insandır. bu nedenle moralim daha çok bozuluyor, canım daha çok sıkılıyor, yardımlarınızı bekliyorum anlayışınız için hepinize teşekkür ederim..
  • ne zaman nasıl böyle böyle bir memleket olduk anlamadım ki. yazıklar olsun! bu kişiler bir an önce cezalandırılmalıdır hem de ibretlik bir şekilde!
  • nasıl bir ülke olduk dedirten haberlerden başka bir tanesi. yazık. çok yazık.
  • ayşegül terziye nasıl destek olunduysa aynı desteğe ihtiyaç duyan neriman öğretmen için başlatılan hashtag. adalet ve hukuk yalnızca kendimiz için ihtiyaç duyduğumuzda anlamını kaybeden bir kavram hâline geliyor. dolayısıyla çok geç olmadan, başımıza gelmeden ya da sıra bize gelmeden bu kamuoyu duyarlılık kampanyalarına destek olmalıyız. ayşegül, neriman, özgecan ve daha binlercesi... yarın öbür gün kız kardeşimiz, annemiz, sevdiğimiz kadın bu yamyamlarla karşı karşıya gelebilir. yarın öbür gün toplumun herhangi bir kesiminden herhangi bir insan bu yobaz primatların beyinlerinde oturtamadığı bir takım kavramların hıncını almak için davrandığı şiddet olaylarına maruz kalabilir. e bunun farkında olan sen ben o ses çıkarmazsa kim çıkartacak? susma sustukça sıra sana gelecek
    bu ülkenin en büyük sorunlarından biri nedir biliyor musunuz? herkes olayları siyasete bağlama eğiliminde, herkesin bir siyasî suçlusu var beğenmediği bir olayda işaret ettiği. mesela bir kesim diyor ki "akp gidecek dertler bitecek" veya bir kesim "erdoğan gidecek dertler bitecek" diyor. başka bir kesim "bahçeli gelecek dertler gidecek", başka bir kesim cart diyor başkası curt. e işin toplumsal kısmını n'apacağız? her yıl trafik kazasında yüzlerce insanımız ölüyor. her yıl yüzlerce kadın öldürülüyor. insanlar aç ve sefil. rüşvet, yolsuzluk, toplumsal ve şahsî ahlaksızlık, şerefsizlik dizboyu. çocuk istismarında bayrak sallıyoruz. hangi siyaset bu toplumsal gedikleri yok edecek? bunları konuşalım bence bir an önce. partileri, futbol takımlarını vs. değil.
  • habere konu olan mağdur kadının söylediklerini dikkatle dinledim. hatta tacize ve darpa uğradığında üzerinde olan kıyafeti de kameralara gösterdi 'bakın o kadar açık da giyinmedim' kabilinden. bu söylediği üzdü beni. ne yazık ki türkiye'de 'açık saçık giyiniyorsa aranıyordur' diye düşünen binlerce neandertal yaşıyor. onları da ikna etmek istemiş kadıncağız.

bu tür durumlarda güçlü medya desteği ve sosyal medya müthiş itici güç oluyor. umarım faili bulunur.

şahıs, kadına saldırmadan önce "bana kimse hayır diyemez" diye bağırmış üstelik. bu getto rambolarının sikik özgüveni nereden geliyor? söyleyeyim: uyuşturucu madde ve alkolün birlikte kullanımından ... bakın bu itlerle kafası iyi değilken karşılaşın 'abi özür dilerim' çekerler. fakat maddeyi alan kendini peygamber ilan ediyor. çıldırmamak elde değil.

not: burada kötülediğim şey alkol değil. alkolün suistimaliyle birlikte uyuşturucu kullanımı. ikisi bir araya gelince frankestein yaratmış oluyorsunuz. alkol ve birçok uyuşturucu frontal lobu kapatır, süperego ortadan kalkar ve kişi id'iyle başbaşa kalır. sonra? sonrasında bilinçaltında ne varsa açığa çıkar. şiddet böyle doğar.
  • desteklenmesi gereken kampanya. neriman hanımı döven öküzler umarım en kısa sürede yakalanır.
  • bu ülkede ekşi sözlük aile ve sosyal politikalar bakanlığından daha duyarlı ve etkin, o yüzden gene fatma betül sayan kaya'nın işini biz yapacağız.

fatma betül sayan kaya kim? aile ve sosyal politikalar bakanı, adını duymamanız normal. bende hiç duymuyorum merak etmeyin.

türk kadını sokakta rahat rahat elbisede giyecek, etekte,türbanda,şortta.

çomara,çomarlığa dar edeceğiz bu toprakları. ben han'ım,bu da benim hanım diyen ataların çocukları olarak boynumuzun borcudur.doğduğumuz topraklarda rahatça çocuk yetiştirebilmeliyiz, kanada'ya nasıl göçerim diye google araması yapmayacak bizim veletler.

edit :imla hatalarına dair uyarılar geldi özelden, o arkadaşların özel olarak aq . kendinize iş bulun iş,kalkmış 12 de grammar nazilik yapıyor pezevenk

https://65.media.tumblr.com/…1ehra1qddw8fo1_500.jpg
  • yok. bu ülkede herhangi bir normal insanın yaşaması mümkün değil. başına hiçbir şey gelmese, kahrından öldürüyorlar erkenden.

bir arkadaş daha yazmış ama o kadar içerledim ki "bakın o kadar da açık değildi" diye beyaz bluzunu göstermesi, şu ülkenin medeniyet için verdiği savaşına bile ayrı bir hakaretin göstergesi. bu yüzden bu olaylar aslen toplumsaldır, aslen memleket meselesidir.

bireysel tablonun korkunçluğunu zaten artık konuş konuş dilimizde tüy bitti. bunları "vah kadıncağıza ne yapmışlar" deyip geçemezsiniz. darp edilen sizin tarihiniz, onurunuz, savaşlarınız, medeniyetiniz, yani sizi siz yapan kimliğinizin temelleridir. darp edilen cumhuriyettir.

çünkü bu vahşi it sürüleri, bu kendini bilmezler, cehaletten çıkıp, sömürge olmamak ve eşit yaşamak için yaşamını feda etmiş milyonlarca kadın ve erkeğin emeğine, fedakarlıklarına saldırıyorlar aslında.

abarttığımı düşünmeyin, bunlar çürütülen toplumun göstergeleri. bu cahil cesareti tavırların artışı tesadüf değil.
  • bir cok haber sitesinde "dekoltesinden cesaret alarak" cumlesiyle verilmis berbat olaydir. serefsizler.

http://www.peypi.com/…esaret-aliyor-olmasin/2394963
  • her gün bir yerden bir takım orospu çocuklarının fırlayıp hakka, hukuka ve kişilik haklarına saldırdığı bir ülkedir ülke.
    türkiye orman kanunlarının geçerli olduğu kocaman bir cangıldır. hukukun caydırıcılığı yok, kolluk vatandaşı koruyamıyor, eeee kardeş bu devlet neden var?

bu devlet varlığının en asli unsurunu yani vatandaşının özgürlüklerini, haklarını ve hukukunu korumuyor. koskoca kolluk, koskoca adalet sistemi, koskoca devlet örgütü, ve yasama organı asli görevini yerine getiremiyor.
    biz neden devlete vergi veriyoruz?
    neriman öğretmen neden devlete vergi veriyor?
    adaleti ve eşitliği tesis edemezsen, masumu suçluya karşı koruyamazsan o devlet bitmiştir.
    yeniden tesis edemezsin.
    adalet duygusunu yok edersen devlet olamazsın.
    masumu suçluya karşı koruyamazsan, masum kalmaz.