şükela:  tümü | bugün
  • bu kadının* boğazının sağ tarafında bir şişkinlik var. hatta bazen giydiği döpiyes'in yakasını bile kapatıyor. guatr olsa gerek. gençliğinde çok güzel bir kız olduğu şüphesiz.
  • sanırım boğazıyla ilgili bir tedavi görmekte. çünkü boğazındaki şişlik gün geçtikçe azalıyor.
  • akşamları trt2'de uzun haber kuşağını sunar. bir aralar mustafa balbay ile pazar sabahları bir program yaparlardı, kalktı. muntazam türkçesi ile soyu tükenmekte olan spikerler arasındadır. zarif bir hanımdır kanımca.
  • kısaca (bkz: kalite)
  • ben kendimi bildim bileli trt'nin haberlerini sunan kadın. trt spikerleri ekolünün süper prototiplerinden, mimiksiz, ifadesiz bir yüzle, güçlü ve tok bir sesle ve düzgün ve dümdüz bir türkçeyle haber sunar. yıllardır hiç değişmemiştir*, feci derecede anneme benzemektedir bu nedenle hep annem çıkmış gibi izler ve severdim bu kadını. bir gün haberleri sunmayı bıraksa üzüleceğim, çocukluğumdan geriye kalan nadir şeylerdendir bu kadın. çok severim, donuk bakışları ve sert sesiyle okusun haberleri o, ben hep dinleyeyim.
  • bir dönemin özel tv kanallarından hbb'de çalışmışlığı olan trt spikeri.
  • trt'nin en kaliteli isimlerindendir.. bir zafer kiraz bir kendisini izlemek, izlerken birşeyler de öğrenmek zevkliydi. malesef kalite ölçümüz günden güne düşüyor ve onlar gibi isimler artık ekranlarımızda olmuyorlar..
  • kanımca türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi kadın spikeri.

kendisini bir süredir televizyonda görmüyordum. bundan 1 ay kadar önce tesadüfen radyoda rastladım; bir trt radyosunda saat başı haber kuşağını sunuyordu. üzüldüm. üzüldüm, çünkü kendisinin turnağı olamayacak kişiler televizyonda spikercilik oynuyor ama nermin tuğuşlu gibi bir duayen en olgun döneminde televizyondan uzakta...

nermin tuğuşlu bunca yıldır ekranlarda olmasına rağmen, hakkında çok az şey biliriz. şener mete ile 2009 yılında yaptığı bir söyleşide kendinden bahsetmiş ve özel yaşamının kapılarını aralamış: http://www.trt.net.tr/…-50f2-46d7-82f9-b1c4725e3015

bu söyleşi çok hoşuma gitti açıkçası. deşifresini ne yazık ki bulamadım, ama videodan edindiğim birkaç bilgiyi aktarmak isterim:

- babası tpao'da görevliymiş. babasının görevi nedeniyle yerleştikleri batman'da doğmuş ve 16 yaşına dek orada yaşamış.
    - okula gitmeye çok hevesli olduğu için henüz 6 yaşındayken, ablası ile birlikte okula başlamış.
    - ankara yabancı diller yüksekokulu'nu bitirmiş.
    - 10 bin kişinin katıldığı sınavdan sonra trt'ye alınan 9 kişi arasında yer almış.
    - mesleğe trt erzurum radyosu'nda adım atmış.
    - eşi nesim tuğuşlu da trt'de çalışıyormuş.
    - anneliğe çok önem veriyormuş ve deniz adında bir oğlu varmış.

eklemek isterim ki, nermin tuğuşlu denince akla gelen ilk isim zafer kiraz'dır. nermin tuğuşlu-zafer kiraz ikilisi yıllar önce zirvede oldukları dönemde ilk özel televizyonlardan hbb'ye geçmiş, yaklaşık 10 aylık bir özel televizyon deneyiminden sonra birlikte trt'ye dönmüşlerdir.
  • kesinlikle türkiye'nin yetiştirdiği en kaliteli üç hanım spikerden biridir. şimdi nerededir? ne yapar? ne yer? ne içer? bilinmiyor. adını andıkça içim cız ediyor. ben haber dinlemeyi onunla sevdim. ah hele o okullara kar tatili haberi verirkenki çocuksu, hafif nüktedan, tebessümünden bal damlayan edası yok muydu!!! pırlantadır.. eşsizdir. tüm ülke sussun nermin tuğuşlu konuşsun'dur. üstada en büyük saygılarımla....

(bkz: nermin tuğuşlu)
    (bkz: jülide gülizar)
    (bkz: aytaç kardüz)
  • su sıralar,baskent iletisim bilimleri akademisi'nin ankara subesinde diksiyon ve artikülasyon dersleri vermektedir. yılların bilgi birikimini, basından gecen olaylar ile eglenceli bicimde kursiyerlere aktarırken, sevecen tavırları ve sıcak yaklasımıyla göz doldurmaktadır.

eddit: sınıftaki kursiyerlerle sık sık (sözde) canlı baglantı kurup, " evet keshkul orada son durum nedir? bizi bilgilendirir misin" diyerek sınamasıyla bilinir.