şükela:  tümü | bugün
  • kahve miktarındaki son fine tuning...

en son bu ekleme yapılmazsa ayarı olmuyor kahvenin.
    herkes mi yapıyor, bir ben mi manyağım?

önce kendi neşene göre silme, tepeleme, az neyse kaşıkla koyarsın, ama yetmez hemen kaşığın ucuyla son bir pinçik... hah oldu.
  • "nescafenin kahvesi"yle dalga geçeyim, ayar vereyim derken, delikan76'yı görmemle son anda direkten döndüğüm pinçik.
    abi saygılar, yengeye selamlar...
  • bardak zeminini kaplayacak kadar nescafe koyarken yapılan ince ayardır. üzerine de kahveyi kaplayacak kadar süt tozu, karton bardaksa 1, kupaysa 2 küp şeker, tamamdır.
  • sık sık gözlemlenen bir vaka olmakla birlikte, bunun bir de kaşıkla eklemek yerine direkt kavanozdan boca etme uygulaması vardır ki, umut sarıkaya tipi mutsuzluk tanımlarına kurbağalama stil dahil olup nescafe keyfini skeltir. nescafeni ve süt tozunu koyup sıcak suyu eklersin, bir güzel karıştırırsın. sonradan koyuluğu beğenmeyip, "dur lan bir pinçik daha ekleyeyim" kafasına eriştiğin vakit, "ulan şimdi yeni kaşık kullanmayayım, dur kavanozdan boca edeyim" dersin. o asla bir pinçik olmaz. ya da direkt benim elimin ayarı yok aburakoyim. kavanozun yarısını dökezliyorum.
  • bu hareketi yapmadan sanki biraz eksik, olmayacakmış gibi oluyor. sanki bütün tadı o son dokunuş veriyor, oyle bir haz alıyorum.
  • eğer o pinçik kahve ise sert sevdiğinizi gösterir. eğer o pinçik süt tozu ise ibne olma ihtimaliniz hasıl olur. yok eğer şeker ise o pinçik, sağlık sorunları olan birisinizdir. yok eğer hepsinden bir pinçik koyuyorsanız siz doyumsuz, hep daha fazlasını isteyen, daha çok arzulayan birisiniz.
  • kendim gibi ruh hastalarını görmemi sağlayan sevindirici olay.

ben bu pinçiği içtiğim çayın şeker miktarında, sürdüğüm krem miktarında, döktüğüm şampuan miktarında, tabağa yemek koyarken, aklınıza gelebilecek çoğu şeyde yaşıyorum. bazen kendimi sorunlu gibi hissediyorum. ama o ufak dokunuşlar yediğimden içtiğimden tat almamı sağlıyor buna eminim.
  • eğer paket ( üçü bir aradanın klasik ince kısa paketlerinden bahsediyorum) enine dümdüz açılıyorsa paketin içindeki her kahve molekülü rahatça akıp gidebiliyor.

fakat eskiden bu paketleri köşeden yay çizerek açardık. işte o zaman insanın içindeki kahve içmeyi arzulayan çocuk ölüp yerine bir sumo güreşçisi gibi daha öfkeli bir yaratık geliyor. savaş çok uzun sürmüyor belki ama o siktiri boktan paketteki her toz taneciğini almadan rahat rahat içemiyor insan. (bkz: sanki uyuşturucu amk)
  • aramızda hala granül kahve içen fakirler var.

şaka şaka için ama ona kahve demeyin, ham petrol o.
  • tek yapanın ben olmadığımı anlayınca mutlu olduğum olaydır.
    ayrıca bu pinçik ekleme olayını, her yemek yapma girişimimde yaparım. önce dikkatli dikkatli tarifteki ölçüleri koyup, sonra kendi imzamı ekleyeceğim diye pinçik pinçik ekleyip çıkan sonuçta o son pinçiği eklemeyecektim dediğim durumdur.