şükela:  tümü | bugün
 • pazartesi günleri okula giderken * vapurda röportajlarını derin sigara dumanı altında okuduğum ve özellikle kendi fikirlerini uzun uzun açıkladıktan sonra, kendi fikirlerine uygun sorular soran,ve ardından sorduğu sorulara beklediği gibi cevap alamayınca çılgına döndüğünü, yazılarına yansıtan radikal röportajcısı.

  (bkz: ferhat kentel/@jimi the kewl)
 • 06 aralık 2004 tarihli radikal gazetesi'nindeki röportajinı, sendika meselesine ayirmiş olan, ancak röportaldaki oldukça fazla maddi hata bilgilerinin usta bir gazetecinin gözünden kaçmayacağı düşüncesiyle, biraz taraflı bir röportaj yaptığı düşünülmektedir.

  elbette sendikalar pürü ak değillerdir ancak röportaj yapilan kişinin verdiği yanliş bilgiler, insanda gülme kasilmalarindan kaynakli karin ağrilarina sebebiyet vermiştir.

  medya patronlari başka sanayi alanlarinda yatirim yaptiği sürece de bu tip maddi hata bilgilerinde art niyet aramak okuyucuların da hakkıdır

  (bkz: aydin doğan)
  (bkz: petrol iş sendikasi)
 • tam bir patron sniper ı.

  şöyle ki; bu hanımefendi, pazartesi günleri röportaj yaptığını ısrarla sanmaktadır!? fakat kendi öz fikirlerinin dışına çıkmayan, çıkartamayan o daracık bakış açısıyla kendi kendine konuşur durur. örnekleyelim hemen;

  varan 1 / soru 1

  "chp ne doğumuyla, ne de bugün savunduklarıyla dünyadaki hiçbir sosyal demokrat partiye benzemiyor, ama biz ona ısrarla sosyal demokrat diyoruz. niye chp'nin solcu olduğunu iddia etmekten bu kadar hoşlanıyoruz? "

  varan 2 / soru 2

  "chp daima seçkin insanları lider yapmış bir parti. iyi yetişmiş, kibar, kültürlü insanlar. bugünkü üslup bu görüntüye uymuyor. neden biraz çirkinleşti görüntü? "

  varan 3 / soru 3

  "chp, dünyanın ve türkiye'nin değiştiğini kavrayamıyor mu?"

  varan 4 / soru 4

  "chp neden günün gerçeklerine uygun politikalar üretemiyor? bu bir liderlik sorunu mu yoksa yapısal bir sorun mu?"

  varan 5 / soru 5

  "chp şimdi sağa kaymış gözüküyor ama chp'nin eski başkanı ecevit bugün neredeyse şoven bir çizgide. siz, dsp'de bülent ecevit'le çalıştınız. iki parti arasındaki benzeşme bir tesadüf mü?"

  dikkat; bu hanımın bu tarihteki sorularını chp başlığı altına tek tek yazın, size 5 entry çıkar. neden? çünkü bunlar taraflı fikirlerdir. insan beyni üretir. lafım yok. benim lafım, tarafsızlık adına patron emriyle köhne beyinlerden çıkmış, saldırgan yorumlara.

  not: chp ile ilgili görüşlerinin bazılarına katılıp bazılarına katılmama hakkımı saklı tutuyorum efendim o ayrı.
 • bu hafta radikaldeki röportajı çıkmayan, yerine funda özkanın söyleşi yaptığı gasteci. acaba ayrıldı mı dedirtti.
 • star 1'deki ilk ve orijinal kırmızı koltuk'un ahmet altan ile beraber sunucusuydu. ahmet altan'ın yanında levent kırca parodilerine malzeme olacak kadar (nurettin sözen ile yapılan program...nurettin bey programı terk etmişti)sönük kalmıştı. şimdiki röportajlarındaki performansı gösteren kişinin o hanım olduğuna inanmak güç, her ne kadar biri görüntülü diğeri yazılı medya olsa da.
 • ahmet altan'ın, alkım yayınları'nın çıkaracağı gazeteye daveti sebebiyle radikal gazetesi'nden istifa ettiği rivayet olunan gazeteci.
 • taraf gazetesinde yapiyormus roportajlarini artik, ufak ve ustunkoru bir google ile sanal alemden ayrildigina kanaat getirmistim ben halbuki. severek -yer yer de kizarak- izler idik kendisini oysa ki.
 • samil tayyar'la yaptığı röportaj yüzünden hakkında genelkurmay tarafından dava acılmıstır. isin ilginc tarafı dava söyleside konusan samil tayyar'a değil de nese düzel'e yapılmıs olması. halbuki eğer ortada bir isnat varsa bunu delillendirecek olan tayyar'dır, düzel değil.
 • nasıl olup da istisnasız her söyleşi yaptığı kişiye, sorularına verdikleri yanıtların biryerlerinde "bakın..."** dedirtebildiğini kavrayamadığım gazeteci...*