• 80 kuşağının hafiften depresif olmasının bilinçaltındanki en büyük nedenlerinden biridir bence bu çocuk şarkısı. hangi çocuk genç kalmak ister allasen?
  • do do re mi mi re do re mi do
    mi mi fa sol sol fa mi fa sol mi
    sol sol fa fa fa mi fa re sol sol
    do do re mi mi
    re do re mi do

diye çalamadığım durumlarda bile notalarını söylemek konusunda kendimi durduramadığım eser.

küçükken beyaz pilli bir orgum vardı. düğmelerine basınca değişik çocuk şarkıları çalardı. bu şarkının arkasındaki tuşta bak postacı geliyor vardı. ne zaman bu şarkının müziği takılsa dilime, mutlaka bitince diğerini de söylemeye başlarım. (bkz: arka arkaya süper bağlanan şarkılar)

kendi kendine çalsın çalsın nereye kadar deyip babam bir gün bunun notalarını öğretmişti bana. ilk söyleyişinde ezberledim. unutamıyorum şimdi hiç bir şekilde. şikayetçi de değilim aslında. zira şu ahir ömrümde babamın bana öğrettiği üç bilemedin beş şeyden biri. sınırlı paylaşımı azaltmaya da gerek yok.

ulan bi çocuk şarkısına bu kadar mı anlam yüklenir be kardeşim! *
  • itiraf ediyotum ben bu şarkıyı 16 yaşıma kadar ' neşeli olki genç kalasın' diye anladım....hani olki diye birisi varmış ona hitaben ey olki genç kalasın inşalla namında.....düşünmedim değil olki diye isim mi olur diye ama işte eğitim sistemi kahrolsun öyleyse öyledir diye kabullenmiştim....aah ah..
  • az önce mutfakta salata hazırlarken bu şarkıyı mırıldandığımı farkettim neşe içinde. ilkokulda öğrenmiştik bunu. basit gibi görünüyor ama öğrendiğim belki de en güzel şey buymuş o sıralarda. teşekkürler öğretmenim
  • deli deli olma'da elma'nın arkadaşı tombul çocuğun;

neşeli ol ki gocamayasan

diye söylediği şarkı.
  • öf, yine 23'e denk geldi ama yazacağım. annem ve babamın bana yegane vasiyeti, genç göstermemin sırrı. artık biliyorsunuz.
  • neşesizken neden "yaşlı" gözüktüğümün açıklamasıdır. güzel bir öneri. neşe lazım, neşe iyidir.
hesabın var mı? giriş yap