şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir dilek, bir istek, bir temenni, bir hashtag ve bir de video...

  neşeden yoksun bırakıldık, aylarca, yıllarca.

  bizi kendi zihinlerimizde tutsak ettiler, kendi kendimizin gardiyanı olduk. yeri geldi kendimizden tiksindik yeri geldi firar ettik, hayatımızın içine ettik.

  hepimiz biliyoruz ki 2. adam bile özgür değil bu ülkede, tek adam bile mutlu değil, o bile yorgun ve mutsuz.

  hepimiz öfkeliyiz. çünkü bu düzen isyan edene olduğu kadar itaat edene de zor.

  bugün savaş çıksa yarın cephede omuz omuza verecek insanların birbirine karşı manasız bir kini ve öfkesi hakim ülkede.

  çünkü yıllarca nemalandılar öfkemizden. hem iktidarı, hem muhalefeti. değil birbirini tanımayan insanları, dostu düşman edecek kadar ötekileştirdiler bizleri.

  yılar sonra bu düzene muhalifliği ile yakından tanıdığımız birisi sıyrıldı aralarından.

  artık bir umut var ve o umut bu başlığı yeşertti.

  çoğumuz yakından tanıyoruz, biliyoruz onu. çünkü bu adam kendi partisine bile muhalefet etti.

  siyaseti partisi için değil ülkesine hizmet edebilmek için yaptığına ikna etti bizleri.

  ilk defa vatan için, ülke için, halk için ölmek ve öldürmek yerine çalışmamızı isteyen birisi var karşımızda. geleceğe dair hedefleri olan,heyecanlı ve umutlu biri...

  bizler onun için gönüllü olduk, ismimizi yazdırdık gönüllü ağına. erken seçim sebebiyle kısa süre içerisinde organize olup bizlere ulaşamayacaklarını bildiğimiz için onlar bize ulaşmadan birbirimizle iletişim kuralım, neler yapabileceğimizi konuşalım istedik, sözlük ve sosyal medya üzerinden ona destek olmak isteyen yazarlarla birleştik. nemruta su taşıyan karıncalar misali son çıkışta sonuna dek devam edeceğiz çabalamaya. çünkü bizler gönüllüyüz ve çabalarımızda karşılık beklentileri, çıkar hesapları yok. sevdiklerimizin kaygıları ve endişeleri ise üzerimizde. ve bütün bunlar ayrı mesele.

  sanırım tüm türkiye olarak ortak isteğimiz, dileğimiz, temennimiz seçimlerin kavgasız, neşeli ve huzur içinde geçmesi.

  açtığı başlığa yazılanları dahi okumayan maaşlı trollerin her gün her saat enerjinizi sömürmesine izin vermeyin arkadaşlar. düşmeyin o öfke körükleyici bok çukuru başlıklara, büyütmeyin pisliklerini.

  gelin siyasi görüşünüz ve oy vereceğiniz cumhurbaşkanı kim olursa olsun ortak nokta olarak bu başlıkta bu hashtag'de birleşelim, ülkemize neşeli mutlu huzurlu seçimler dileyelim, önyargılarımızı yıkalım, helalleşelim... öfke yerine neşe yeşersin burada. gülen gözlerle bakalım burada paylaşılan neşe ve espriyle dolu yazılara, capslere, videolara...
 • "bir ülkeyi yönetenler artık fıkra malzemesi haline gelmişse, yolun da sonuna gelmişlerdir" diye düşündüğümden dolayı desteklediğim başlık.

  ülke ve bu ülkede yaşayan herkes, 16 yıldır çok çekti.

  ancak artık bu yönetim yolun sona gelmiştir.

  millete karşı verecek bir şeyi kalmamış, kek ile kıraathane ile adeta 16 yıllık maçın son günlerini değelendirmeye çalışmakta, "bitse de gitsek" demektedir.

  gülen yüzlerin olduğu, mutlu insanların, huzurla yaşadığı yepyeni bir türkiye'yi, hep beraber oluşturmak için bir kaç gün kaldı.
 • türkiye'de kekler yeniden dağıtılıyor diyerek katıldığım tatlı ve sevimli başlıktır. neşe her yerde bizimle olsun. her başlığa * bırakalım, yolda yürürken, oy verirken hep *olsun yüzümüzde. gönlümüz rahat olsun efenim