şükela:  tümü | bugün
 • neşet babanın cühara deyişine kurban olunan konuşmadır.

  ilgili video : http://www.youtube.com/watch?v=pbexbuzrezs
 • başbakan erdoğan'ın, cami çıkışı yanına gelip babasının sigara içmesinden rahatsız olduğunu belirten bi çocukla olan diyaloğunu anlatması üzerine çıkan atışma.

  çocuk, erdoağan'a babam sigara içiyo, siz bıraktırın demiş.
  bu noktada neşet ertaş lafa girer.

  "özür dilerim baban zengin mi, fukara mı diyeydin".
 • kavuklu ile pişekar'ın sezon finalinin fragmanıdır. kavuklu adam gibi konuşur, pişekar(lar)'da arkadan ehehe mehehe kıs kıs güler.

  sonra kavuklu çeker gider, pişekarlar etek öpmeye devam eder.
 • hemen öncesinde rte'nin "cuma namazına gittik" cümlesinden sonraki iki saniye bakışlarını donuklaştırarak duraklaması, entry girdikten sonra ben butonuna basmak eylemini andırabilir.
 • malesef insanların bir çok sosyal medya platformunda "neşet baba tayyibi itin götüne soktu" şeklinde paylaşılan videodur.
  yanlış.
  neşet; içine dert olan önemli bir noktaya dikkat çekmeye çalışıyor ama bunu söylerken bile efendiliğinden, alçak gönüllüğünden dolayı her lafa özür dileyerek giriyor.
  konunun aslında, sigara mevzuunda neşet de tayyip de haklı. ama mesele o değil.
  bu videonun bence en önemli noktası; her ne kadar nüktedân olduğunu söylese de neşet ertaşın sözlerinde ciddiyet olduğu ve bunu söylerken tam bir halk adamı nesebinde söylemesidir.
  dalkavukların halkın içinden birine böyle keh keh diye gülmesi tabiki mide bulandırıyor ama yapacak bişey yok. onlar yüzyıllardır vardı ve hep olacaklar.