şükela:  tümü | bugün
  • neşet babanın türküsüne salça olan iboyu o muhteşem sesiyle püskürtmesidir. ibonun tarihi ayarın üzerine geriye yaslanışı ve havaya bakışı içinizden en az iki kilo yağ eritir.

(bkz: mekanı cennet olsun)
  • https://www.youtube.com/watch?v=xhvsvpddccc

üstad burda "lan ibo ben de bilirim o notadan okumayı da bu türkü ordan okunmaz işte amk. bir de ne salça oluyorsun türküye adam gibi okuyoruz şurda" demek istiyor sanırım..

bizim millette şöyle bir sorun var kim en tize çıkarsa onun sesi süper diye düşünüyoruz. sesin güzelliği ile ses aralığı arasında bir alaka yok aslında. ibo da bunu sürekli yapardı porgramında müslümü çağırır okuyamayacağı tondan şarkı türkü okutur rencide etmeye çalışırdı. müslüm baba yine üslubunu bozmaz altta kalmamaya çalışır zorlanırdı. ibo da işte müslümün okuyamadığı tonda ne kadar rahat okuyorum diye kendini tatmin ederdi.

ibonun yaptığı net ayıptır, terbiyesizliktir. bunu git izzet yıldızhana alişana yap amk neşet ertaş ile ne aşık atıyorsun.
  • ağzına sıçmıştır, gel gör ki herif sırıtmaya devam ediyor...

anırmakla sanatçı olunmuyor, allah vermiş yetenek, karşısına çıkanı değil, karşısına çıktığını değil, misafirlerine yürüyor, eziyor, bağlaması elinde, önünde mikrofonu, saygı, edep, adap dediğimiz herşeyi üstünde taşıyan üstada yandan yanaşıp, susturup, bağlama çal sen keke! ben okurum hareketi çekiyor, çekiyorda üstad silkeleniyor, ığranıyor, koyverip çocuğu olması gereken ses tonunda devam ediyor, şimdi üstad çıkmasa yüksek sese 50 yıl sonra alalade biri izleyip nasıl bir yorumda bulunacak?
    misalen 50 dedim, yıldız tilbenin pezevenglerin ellerinden kurtulması hikayesine gelen kadar daha çok böyle ses ishali olmuşluğu var ibonun.
    ibonun sesi her ton için çok iyi, müezzinlik yapıyor olsaydı müthiş hizmette bulunmuş olurdu zira ne hoca olacak karakterde ne de sanatçı, müezzinlik asla aşağı değil ama köy camilerinde rastgele herhangi bir dedenin üstlendiği bu görev insanı kubbe altında kah güldürüyor, kah üzüyor, bense asla böyle okuyup, söyleyemem, aman, aman... bende bu yönden eksiğim işte, eksik dersek.

iboo sandalyeye yaslanıp bacaklarını açışın var yaa! hah, tam oradan ziksinler...
  • neşet ertaş gibi bir ozanla aşık atmaya çalışıp sonra mal olduğunu fark edip gevşek gevşek gülüyor ibrahim tatlıses. halk ozanları arasında ayrı severim neşet ertaş'ı. onun gibi ozanlar gelecek mi acaba bir daha? hiç zannetmiyorum.
  • ses ile adam dövmek nedir, nasıl yapılır sorularının cevabını veren videodur :))
  • bir de neşet baba’ ya halk ozanı değildir değildir diyen uğur ışıldak vardı.
  • bu tipleri her yerde görmek mümkün, konuya iyi olduğu yerden girip bir üste çıkma çabası, ekşide de bol miktarda var. sonra başka biri o konunun iyi olduğu sanılan yerinden girilince haydaa anlamında el hareketi.

yahu üstad var orada ona saygı eziklenmek değil, had bilmektir.had bilmez olduk, haddi aşanlardan olduk, belamızı böyle bulduk.
  • öyle böyle bir ayar değildir.
  • neşet ertaş ciğkofteciye "sen anca gölgesinde serinlersin" demiş .