• "gel sevelim sevileni seveni" diyen adamın sevgisi
  • kalmadı artık böyle gönül adamları, neşet dayımı görmek nasip olmadı bir gün şener şen'i yolda izde görürsen elini öper, akrabama sarılır gibi sarılırım, aynısı neşet ertaş için de geçerliydi tabi ama nasip olmadı.

"eşkiya filminde gönül yarası türkümü okumamı istediler. ben de kabul etmedim. dedim ben öyle artistlik yapmam, o işi yaparsan artistlik yapmış olacaksın kabul etmedim. yıllar sonra benim bu gönül yarası türkümden esinlenerek senaryo yazmışlar. gönül yarası filmi. senarist aradı beni yine kabul etmedim artistlik yapmam çünkü. sonra çok ısrar ettiler, defalarca haber yolladılar benim filmde karlı dağlar türkümü söylememi istediler. benden o türküyü 45 yıldır kimse istememişti. bir de şener şen'in filmiydi. severim onu, halkçı adamdır. bir de dediler ki meyhanede söylenecek. o zaman kabul ettim. çünkü meyhaneler, gazinolar, böyle içkili yerler bizimdir, bizim mekanlarımızdır. öyle orda söyledim türkümü. şimdi burda karlı dağlar istenince aklıma geldi"
    neşet ertaş
  • çok hoş bir hatıra. iyi ki kayıt edilmiş o an. iyi ki görebilme şansımız olmuş bu iki güzel insanın sevgi dolu bakışlarını, neşet ertaş'ın hayran hallerini, şener şen'in neşet ağa'nın hayranlığı karşısındaki duygusallaşmasını.
  • vay be dediğim olaydır... iki üstad... ne denebilir ki... saygıyla önlerinde eğiliyorum...
  • vay canına yandığımın dünyası vay. aldı götürdü yüreğimizi büyük ustalar.
  • iki kıymetli, tarihe geçmiş sanat adamının zamanı sorgulatan güzel videosu. bak herkes birbirini bu kadar sevseydi, türküler filmler konuşsaydı dünya şu kısacık video kadar güzel olurdu.
    edit : sözlükteki en güzel başlıklardan birinin adıdır.
  • iki güzel insan ve güzel bir enstantane.
  • tamamını buradan izleyebilirsiniz. aşk ola.
  • neşet baba'nın cümleleri mi dersin, şener şen'in ağlamamak için kendini tutması mı... ağır geldi bu.
  • şu iki adam siyasete atılsa "0,2" oy filan alır...
    acı olan budur...
hesabın var mı? giriş yap