• ömrümde yediğim en güzel ikinci gevrek. birincisi tartışmasız ilkokulda yediğim ballı toplardı. markasını unuttum.

neyse bu mükemmel bir şey.

sütle filan karıştırırsın, o ayrı da ben bunu avuç avuç tatlı niyetine yerim. hatta biraz biraz tırtıkladım ama henüz avuç avuç aşamasına geçemedim. nefsime hakim olmaya çalışıyorum. ama olamayacağım gibi...
  • hayalimdeki kadar güzel olmayan mısır gevreği. ambalajına kapıldım aldım bi hevesle ama badem yok denilecek kadar az. nesfitin artık çilek ve çikolatayı buluşturduğu bir mısır gevreği yapması lazım. bunu da ben mi söyleyeyim.
  • yediğim en güzel kahvaltılık gevrektir diyecektim de, şimdi bir düşündüm açlıktan da öyle gelmiş olabilir. içindeki bademler eser miktarda (veyahut paketin dibine indiler. meyvelide de en sinir olduğum olay bu, son kase kırıntı ve meyvelerle dolu oluyor), bal desen onun yerine glikoz şurubu var içinde... ama tadı gerçekten güzel. meyvelilerden sıkılanlar için güzel bir alternatif olabilir. bir kasesi yağsız süt ile birlikte 160 kcal imiş.
  • içinde şeker olarak ne var bilenler yeşillendirse çok sevinirim. şeker diye glukoz şurubu mısır şurubu yemeyelim.
    bildiğim kadarıyla en zararsız kahvaltılık gevrek.
  • bal ile gram alakası olmayan tahıl ve pirinç gevreği
  • çok şekerli iğrenç bir yiyecek. diyet diye satıyorlar bir de
  • çıktığından beri ben bunu haftanın 3 günü falan kahvaltıda yiyorum. ilave olarak bir yerli muz ya da yarım çikita doğruyorum kaseye. nefis oluyor. o tada o kadar alıştım ki, muz olmadan yiyemiyorum. tadı bayık geliyor.

kırmızı meyveliyi tahtından etti.
  • bir nesfit alevli meyveli değildir.
  • daha tadına bakmadığım, fakat 14 gün-günde 2 kase nesfitle kilo verin düsturlu reklamı düşününce "ne balı ne bademi lan?" dediğim ürün... ballı bişi yenicekse cheerios (böyle mi yazılıyodu acaba?) tercih edilebilir...
  • sabah sabah çok şekerli olduğunu düşündüğüm nestlenin yeni gevreği.
hesabın var mı? giriş yap