şükela:  tümü | bugün
  • birçok kişinin ingilizcesiyle dalga geçmesine ve kötü bir öğretmen olduğunu düşünse de, bence dünyanın en şeker insanlarından biri olup gayet iyi ders anlatır. isn't it lafı favori laflarındandır ve her cümlenin sonuna mutlaka ekler. her öğrencinin tanıması gereken efsane bi insandır bence.
  • bizim zamanimizda ismi yamulmuyorsam nesibe sariahmetoglu olarak gecen hocam. cok seker insandir, ogrencisini cok sever, yanliz pek asabidir ve komik ingilizce konusur.
  • kendisi öğrenciye kızma konusunda son derece başarısızdır. arada bir eser, kızar hatta kızarken ingilizce'yi falan sallar türkçe kızar. ama genelde kızdıktan sonra gülmesi vardır ki kendisinin sevilmesinin nedeni budur sanırım. kendisi de "isn't it", "when i'm talking, you are not talking", "if you'll do it again, you'll find yourself out of the class" lafları ile özleştiğini bilmektedir sanıyorum ki. çok severim kendisini.. robert kolej'deki fizik hayatımı kendisi ile geçirdim en azından..
  • matematiği fiziğinden daha iyi olan hoca. kendisi hakkında bu kadar entry girdiğime göre severim kendisini; ama anlattığı fizikten birşey anlayabiliyorsam ilhan irem'den tok sesli olayım.
  • öyle bir ders anlatır ki; sanırsınız ki jedi academy'desiniz. "you to talk!", "you to work!", "now you are to solve this question!", "nevermind, just solve!", "you to go!", "you are not to speak!" tadındaki replikleri beyinlere kazınmıştır. 2 senenin ardından her şeye rağmen özleriz nesibe hanımı küçük jedileri olarak.
  • iyi niyetli gözüküp hep negatif yönde kararlar veren fiziğimin vasat olmasının yegane sebebi yetersiz fizik hocası. robert'e nasıl girebildi ya da yıllarca atılmadı bu hayattaki en merak ettiğim şeylerden biridir. (duyduğuma göre üsküdar'dan şutlanıp geliyor robert'e, o da saçma robert iyi hocaları alır, atılanları değil...)