şükela:  tümü | bugün
  • neyin kafasını yaşadığını anlayamadığımız insandır. bi' insan bi' başkasına yarin ile hoş musun diye sorar mı lan.

- hey nesimi, yarin ile hoş musun?
    + hoşum.
  • adı muhtemelen haydar'dır.
  • http://www.youtube.com/watch?v=_lqwolgc5bs şuradaki gibi bir cevap alması olası olan zat.
  • nesimide inceden bir kezbanlık ruhu gizli oldugunu günümüze yansıtmıstır. "hoş olym olmym o yar bnm kime ne .s .s.s"
  • münasebetsizin tekidir.
  • nesimi'ye yazıyodur o.
  • "yarin ile hoş musun" gibi eski zamanlardan esintiler sunan, bize yabancı bi kalıpla sorduğu için haliyle tuhaf geliyo.

aslında sensin, benim, biziz bu biz!

ben daha ömrümde, akraba, dost ve yurttaşlardan beni görüp de "kızla devam di mi, iyisiniz?" diye sormayan görmedim bilmedim dostlar. ardından da kısa bi "ooo maşallah, kaç yıl oldu, afedersin ebenin amı, boku çıkmış lan yuh, helal olsun sana da bu yakışır ne güzel" muhabbeti...

ee ne anladım ben şimdi nesimi'ye sorana kızmaktan. bi de, "yarin ile hoş musun" bin kere daha güzel anasını satıyım. "kızla nası gidiyo" ney lan?

bi kere,

-yarin ile hoş musun?
    -hoş olayım olmayayım, o yar benim kime ne?

-kızla nası gidiyo len devam mı?
    -devam devam. iyi gidiyo nolsun. ehi ehe

yemin ediyorum aciz bırakıyo bu soru adamı. beş yaşıma dönüyorum mınako.

doğru mu samet, sen söyle doğru mu?
  • sanirim benim akrabamdir ki boylece nesimi ile de akraba oldugumuz ortaya cikiyor. evet evet kesin benim akrabalar bunlar. mesela baska bir vakit de su diyalog gecmis:

nesimi'ye dediler ki
    derdine bir derman ara

yine bir iyilik, pozitif bir katki, fayda yok. sanki nesimi bilmiyo derdine derman aramasi gerektigini. sadece bos laf, sadece merak isleri gucleri adamlarin.
  • eğer o insan olmasaydı sanırım bu kadar popüler olupta şu an ikamet ettiğim evin sokağına adı verilemezdi. hey gidi şair nesimi hey