şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  adıyaman'da nesli tükenmekte olan ve korunması gereken hayvanlar kategorisinde ‘kırmızı listede’ yer alan çizgili sırtlanı çoban köpeklerine parçalatarak işkence etti.
  --- spoiler ---

  bu nasıl kırmızı liste, bu nasıl koruma, bunlar nasıl insan!!!
  https://www.yenisafak.com/…klere-parcalatti-3466855
 • bunu yapan oç'nun allah belasını versin. o köpekler dilerim bu şerefsizi de parçalarlar.
 • umarım o yallahçıları da sırtlanlar parçalar.
 • (bkz: adıyaman)
 • az önce face'de dkmp'de gördüğüm sonra da videosunu izlediğim olay, video'da o kadar cahilce övgüler var ki köpeği kışkırtmaya çalışıyor hâla montofon, dkmp yakalamış 8 bin tl'lik ceza vermiş ama neye yarar ki nesli tükenmekte olan bir hayvan için. face de yorumlarda "ne yapsın sürüye saldırdı" diye bir de gereksizce şeyler var bu tip durumlar için devlette hala bir cacık yapmış değil koskoca ayı'yı kapana sıkıştırmışlar gelen yetkili bizim tüf tüf borularla uyuşturucu iğne atıyor nefesiyle? işte o gün bizim devlet olmadığımızı bir kez daha anladım ben.

  yıl bilmem kaç tüftüfle ayı bayıltıyoruz silah falan yok. bu tip durumlar için çobanlara bayıltıcı silah da verilmeli, her sürüye saldıran hayvanı öldürmeye kalkarlarsa vaşağından sırtlanına hiçbir şey kalmaz zaten tek tükler.
 • teke tek olsa hepsini alır o hayvan o başka mevzu... yazık günah gerçekten. bu hayvanlara yaşam alanı bırakmadılar ki hayvanın nesli nasıl devam etsin. insanlar istila ettikleri alanlarda kendilerine tehdit olarak gördükleri hiç bir canlıyı sağ bırakmaz. tehdit olmasa dahi bazılarını zevk için yada canı öyle istiyor diye yok eder. koruma altına alma kavramı da bambaşka bir fiyasko. milli park yapılır mesela. hayvanlar sakinleştirici ile vurulur. küpe, tasma, numara, damga vs basılır. kıçına izleme cihazı takılır. safari zart zurt yapılır.belgesel çekilir. sürekli yaşam alanları taciz edilir. ya da... koruma altına alınacak ayağına kafeslere atılır, hayvanat bahçesinde bilet karşılığında özgürlüğü satılır. nesli tükenmekte olduğu için ölene dek esaret altında yaşatılır. köpeklere parçalatmışlar çok mu?