şükela:  tümü | bugün
  • ayse arman`in kose yazisinda haber yaptigi hayat dolu, gencecik kardesimiz, yolu her daim acik olsun.
  • nesli'yi instagramda görmüştüm ilk. insanlara ilham veriyor kalbinin güzelliğiyle, kanserden korkmamamız gerektiğini gösteriyor. daha çok insan bu cesur ironwoman'ı tanısın istiyorum. aa'yı hiç sevmem ama güzel bir şey yapıyor, duyursun bu kızın sesini, daha çok insana, gençlere ışık tutsun nesli!

"nasıl bu kadar tatlı, bu kadar komplekssiz, bu kadar pozitif olabiliyorsun? sonuçta bacağın kesildi... senin kızgın olman gerekmez mi?
    - neden öfkeleneyim ki? hem ne geçecek elime? sadece zaman kaybı... ben başıma gelenleri kabul ettim. artık bir sonraki aşamaya geçmek istiyorum. daha hayatımın başındayım. 19 bile olmadım. ve yaşamayı seviyorum. niye hayata küseyim? ben bir bacaktan da ibaret değilim, çok daha fazlasıyım. bir sürü hayalim var benim...
    ne mesela?...
    - mimar olmak istiyorum. dünyayı gezmek istiyorum, farklı mimarileri, kültürleri görmek istiyorum. bunları yapmadan pes edemem. olmaz yani. o yüzden de yaşama dört elle sarıldım. hayallerimin peşinden koşmak için de bacaklarıma ihtiyacım yok benim...
    harikasın...
    - ben kendimi engelli olarak da görmüyorum. belki de bu yüzden şortlu fotoğraflarımı paylaşabiliyorum. bir eksiklik hissetmiyorum. şu anda koltuk değnekleriyle oradan oraya koşturuyorum. bunlarla bile seri hareket etmeyi öğrendim. yakında protez bacağım geliyor. dalga geçiyorum. “bedenimin yarısı demir olacak! ben ıronwoman olacağım!” diye."
  • çok neşeli bir insan, tesadüfen instagram'da gördüm, profilindeki fotoğraflar iyimserlik ve enerji saçıyor resmen! her insanın etrafında böyle hayat dolu kişiler mutlaka olmalı. hele bizimki gibi müşkülpesentin çok olduğu ülkede. insanın iklimini değiştirir böyle güzel insanlar.

hayallerini gerçekleştirebildiği bir hayat dilerim!
  • ınstagramda tesadüfen gördüğün hayat dolu, güzeller güzeli, kanseri yenmiş kardeşimiz. neşesi, hayat enerjisi yüzünden okunuyor. dimdik ayakta, hiç pes etmemiş, kanseri yenmiş. bu zorlu hastalık sürecindeki insanlara motivasyon kaynağı olacak bir başarı öyküsü var. dilerim bu zorluğu yaşayan herkes aynı şekilde mutlu sonuçlar alırlar.
  • 19 yasinda umut dolu, dunya tatlisi, guzeller guzeli bir genç kız.

bacagindaki agrilardan dolayi doktora gidiyor. önce kas agrisi zannediliyor fakat agrilar uzun süre gecmeyince agrinin sebebinin tümör oldugu anlasiliyor. hem doktorlar hem de kendisi şok oluyor.
    cok agir bir tedavi gormesine ragmen kanser hücresi tedaviye direniyor ve akcigerlere sıçrama riski ortaya cikiyor. bu sebeple bacaginin kesilmesi gerekiyor ve ne yazik ki kesiliyor. asıl hikaye bundan sonra başliyor zaten. "ben bacaktan ibaret degilim" diyor, güzel neslican. hayata küsmüyor. inadına yaşamaya, kahkaha atmaya ve gezmeye devam ediyor. mimar olmak istiyor ve dünyayi gezmek...
    öyle güzel hayalleri var ki, içimizi ısıtıyor.
    özellikle kanserle mücadele edenler için çok büyük bir ilham kaynaği bu guzel genc kız.
    hayat onun bacagini aldi ama umudunu, neşesini, yaşama sevincini alamadı.
    evet bir bacagı yok ama kanatları var.

her daim mutlu olmasını dilerim.
    seni seviyoruz güzel insan.

edit: link
  • instagram'da görüp aşık olduğum kız. o kadar güzel bir gülüşü var ki, insanı sarhoş ediyor..
  • açıkçası instagram görüp aşık olan onlarca insandan biri de sanırım benim. karadeniz kızlarının aşırı derecede güzel oluşu diye bir şey var, buna eminim.

ne biçim güzelsin lan. yanağını kopardığımın.
  • kozasindan cikmis, kanatlanip ucmus, ucmayi ogreten ...
  • dünyanın en güzel kızı. karadeniz’in güzel kadınlarının diğer hiçbir yörede olmayan bi tipi var, işte baştan aşağı onun abidesi.

o kadar çok yaşayacak ki, gün gelince huzurevi bile bakacak. gözlerindeki ışık, buradan kuzey kutbunu aydınlatacak.