• genelde orijinal urunlerin cakmalarini yaparak nisantasinda pazarlayan dukkan. aldiginiz ayakkabida bir sorun ciktiginda ise “yeni seride o hatayi duzeltcez” piskinligiyle cevap veriyorlar. musteri memnuniyeti muazzam yani. aman diyim bulasmayin paranizla rezil olmayin.
  • geçen senelerde daha güzel modeller çıkarıyorlardı. dünyaca ünlü pahalı markaların ayakkabılarını birebir taklit ediyorlar ve evet kaliteli ürünleri. ama ben sırf ünlü bir markanın diye saçma sapan spor ayakkabıların üretilip durulmasından çok sıkıldım. oysa önceden ürettikleri espadriller, kışlık botlar, yazlık sneakerlar öyle miydi!
  • bayaa bayaa iyi ayakkabılar üreten marka. keşfettiğim için mutluyum. ayağım 42, kadınlar için olanlarından 41, erkekler için olanlarından 42 alıyorum. çok mutluyum.
  • çanta işi olmamış neslihan hanım
  • instagram hesabını uzunca bir süre takip ettim. kibir kelimesinin vücut bulmuş halidir kendisi. özellikle bir yandan gülüşü var ki baya ağzına kürekle vurmalık.
    kendisinden ayakkabı almışlığım da vardır. sözüm markasına değil kendisine.
    (bkz: sorry not sorry)

!!!!!! aldığım ayakkkabı dolapta durduğu yerde parçalanarak kalitesizliğini de ortaya çıkarmıştır. ayakkabıyı 3 kere giydim.
    kendilerine ulaşınca da bütün ayakkabılara olur öyle dediler(??!!) eğer ilk kez ayakkabı giymiş olsaydım hayatımda, ha öyle mi, çok pardon demek ben bilmiyormuşum der teşekkür ederdim.
    yok arkadaş böyle instagramda aşırı reklam kasan markalardan uzak duracaksın!!!!!!
  • dünyaca ünlü birçok markayla aynı tabanı kullanan ve %100 deri ürünler yapan çok başarılı bulduğum bir kadın neslihan canpolat. aldığım hiçbir ayakkabı, bot, çizme pişman etmedi beni.
  • modaya yön veren belli başlı modaevleri vardır, onların tasarımları bir ya da birkaç sezon sonra tabana yayılır. tutup da zara’ya bu high end markalar dava açıyor mu? örneğin balenciaga çorap gibi şu spor ayakkabıları çıkardığında 2016 sonuydu, şu an hemen hemen her markada o tarz bir model görebilirsiniz, en üst segmentten en alt segment markaya kadar.

bir kaç üstte yazmış biri, ayakkabı tasarlamak öyle herkesin yapabileceği iş değildir. zaten bence bu tip markaların da öyle iddiası yok. hemen hemen bir çok markanın benzer modelini yapıyor. sneakersları stella mccartney, alexander mcqueen, msgm gibi markaların aklınıza gelen ilk ayakkabılarından model alınmış.

ama dediğim gibi bunu tüm orta segment markalar yapıyor(desa, inci, hotiç, elle vs ).
    bu spor ayakkabıları farketmesi kolay diye örnek verdim.
    yoksa klasik ayakkabılarının modeli de bir yerlerden hep, örneğin zincirli loaferleri gucciye selam çakar, isabel marant'ın bu sezonki bir sandaletinin hemen hemen aynısını gördüm yeni sezonda. bir kaç sezon önce de valentino babetleri, hermes terlikleri vardı.

kadının iddiası güzel malzeme kullanıyorum, iyi işçiliğim var. o fiyata da zaten daha fazlasını beklememek lazım, en fazla orjinali tekstil olan ayakkabıyı deri malzemeyle dener.

bence diğer orta segmente göre artısı kadın markası olması, benzer ayakkabıyı aynı segment bir yerden aldığımda cidden rahatsız çıkıyor, ama bu kadın birinci elden test ediyor, günlük kullanıyor. kullanıcı testinden geçtiği için mi bilmem daha rahat. ya da benim ayaklarıma daha uygun kalıpları var.

bende işe yarayan marka. umarım düzgün iş yapmaya da devam eder.
  • spor ayakkabıları rezalet rahatsızdır. paranıza yazık. iade sürecinde de mide bulandırırlar.
  • çoğunlukla fendi markasının modellerini kullanıp, bu modellerden esinlenerek:) yaptığı çantalarını 800 tl den satan hanımefendi.
    ayakkabı vs anlarım da ciddi ciddi neslihan canpolat çantasını 800 tl ye kim neden alır anlamam. gerçekten alıyor mu onu da bilmiyoruz tabi.

bakınız neslihan.
    bakınız fendi :)
  • erkekler için 46 ve 47 numara ayakkabılar yapsa hiç fena olmaz...
hesabın var mı? giriş yap