şükela:  tümü | bugün
  • itu ee'nin ufak tefek, yeşil gözlü (yoksa değil miydi), tatli, devre sistem analizi ve edt hocası. bircok degisik görüş olsa da ben hocalığını çok beğenirim, hele o "yapmayın çoçuklaarrrrr" lafı yok mu bitirir beni...biricik danışmanım...
  • sabahın köründe bile odasında çalışırken görülme ihtimali yüksek olan edt, dsa hocası
  • uskudar amerikan kiz koleji mezunudur kendisi, yapay sinir ağları dersi de verir dördüncü sınıfta, ama asla ingilizce ders vermez, verdiği dersler hep türçedir
  • kesinlikle kendinden sonra gelenleri derse almayan, ödev ve proje veren, projeleri ile öğrencilere matlab öğrettiren, itü'nün edt derslerinde dersi gerçekten öğretebilen tek hocası.

no pain no gain ekolünün sıkı takipçilerinden...

ayrıca yıllar sonra yeniden dsa dersini verecektir kendisi. fakat öğrencilerine israrla bu dersi kendisinden değil, başkalarından almalarını söylemiştir. bir bildiği var galiba.
  • edt dersini alan ikinci sınıf öğrencilerinden çok çektiğinden bu sene "lineer cebir ve uygulamaları" dersi açarak dertlere derman olmuş, gözü kapalı bu dersi tekrar aldırtmış, itü elektrik - elektronik fakültesinin en "öğrenci anlar" akademisyenlerindendir.

disiplinli oluşu, ödev ve hatırı sayılır zorlukta projeler vermesi sebebiyle öğrenciler kendisini pek tercih etmeseler de önceliği hep karşısındakinin öğrenmesi olduğundan kanaatimce aynı dersleri açan diğer hocalarla kıyaslanamaz bile.

ilgi alanları kendi deyimiyle biraz ucubiktir. genel olarak: doğrusal olmayan dinamik sistemler, bilişsel bilim*, yapay sinir ağları..vs
  • ingilizce ders anlatırken, türkçe kitap okurken rastlanamayan itü elektronik hocası. odasına gidip soru sormanızı ister, odasına gidince iyi davranır. gidin, ışığından faydalanın. ha bi de derse geç girmeyin *
  • bir bitirme hocası olarak tapılası tanrıça. başka bir hocayla çalışmış olsaydım, bitirme projemi teslim edemezdim. ayrıca dersi de çok keyifli anlatır. eğer bu hocadan ders alma şansınız varsa, kesinlikle es geçmeyin.
  • orman perisine benzettiğim hoca. birlikte uzun bir yol yürürseniz nasıl sizden bu kadar hızlı olduğuna şaşabilirsiniz. gerçekten kısacık boyuyla öylesine çevik hareket eder ki peşinden koşmaktan nefes nefese kalmış bulursunuz kendinizi. ilkeli ve sağlam duruşludur, keşke herkes onun gibi olsa dedirtir. seviyorum be albayım :)