• en son hırvatistan'da katıldığı şampiyonada finale yükselerek,londra olimpiyatlarına gitmeyi garantileyen badminton sporcusu.
  • türkiye'yi olimpiyatlarda temsil edecek ilk badminton sporcusu.

http://www.sporx.com/…asari-yakaladiksxhbq278495sxq
  • gurur duyulası bir insan.
  • londra 2012'deki ilk maçını, özet görüntülerini de olsa izleyebildiyseniz, müthiş kurtarışları olan bir sporcu olduğunu görebilirsiniz.
  • 2012 londra olimpiyatlarında bir sonraki rakibi taiwan'lı cheng shao-chieh.
  • 1994 doğumlu, egosporlu, milli badmintoncu.

daha önce partneri özge bayrak ile çiftlerde çeşitli turnuvalara katılmıştır. türkiye'yi olimpiyatlarda temsil eden ilk badmintoncu olma başarısını, olimpiyatlardaki ilk maçını kazanarak taçlandıran genç sporcumuz, 2012 londra olimpiyatlarında tekler kategorisinde mücadele etmektedir.
  • tek başına gururum, en sevdiğim sporu yapıyor, tek başına bir dalda ülkeyi temsil ediyor. hem de ilk kez olimpiyatlarda. dualarım onunla.
  • 2. maçı başlamak üzere, trt spor yayına geçti. erkeği andıran rakibi karşısında işi çok zor ama hiç belli olmaz bu işler.
  • 1994 doğumlu olup türkiye'yi badminton gibi bir spor dalında olimpiyatlarda temsil eden, gurur duymamız gereken sporcu...1994 diyorum, badminton diyorum, olimpiyat diyorum ey ahali bunlar alışık olmadığımız şeyler...bu olimpiyatlarda ne sonuç alır bilmiyorum ama önünde çok uzun bir kariyer var, eminim çok başarılar elde edecektir...helal olsun...
  • an itibariyle guclu tayvanli rakibi karsisinda cok kolay sayilar veren badmintonci. ilk seti 21-10 kaybetti ama icinde bulundugu kendine guvensiz ve sikintili ruh hali ikinci set icin de pek umit vermiyor. aslinda bu durumu da genel olarak butun sporcularimizda bulunan amator tavri ozetler gibi. olimpik seviyede bir sporcunun baskiya cok daha dayanikli ve sogukkanli olmasi gerekli, aksi takdirde maci dondurme, rakibe baski yapma ve mantikli karar verme konularinda basarili olmasi cok guc. neslihan gibi avrupa genclerde birinci sirada olan cok yetenekli ve gittigi her yaristan madalya getiren genc bir sporcudan bu asamada beklentiler cok daha fazla.
hesabın var mı? giriş yap