şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tek kelime ile anlatmak gerekirse "kayboluyorlar".
    yani nesnelerin var olması bizim duyu organlarımız aracılığıyla onları görmemize bağlı. biz ona bakıyorsak o vardır.
    aslında tüm bunlar fenomenalizmin basit bir özetidir. her şey bizim algımızda yatıyor aslında.
  • olabilir yani
    uyurken duvardan tarafa dönünce ardımızda kalan halı komidin ayna üçlüsü teyteytey halay çekiyor olabilir.
    yemeğimizi yerken iki dakika gözümüzü tabaktan ayırdığımızda fasülyeler can havliyle masanın altına saklanıp ayağımızı üstlerine basmamızla feci bir şekilde can veriyor olabilir.
    belki uyduruk tablom ben onu boyamadığım zamanlarda kendini boyuyor bile olabilir.
    kendi imzasını atmasa bari
    akla karıştı artık bunlar size rahat yok eşyalar gözüm üzerinizde kıpırdamayın bu bir evhamdır!
  • kayboluyormuş, yalan. misal salonda televizyon var, taksidi daha bitmedi hicbir yere gidemez. schrödinger filan dinlemem tokat manyağı yapar parasını ödetirim. adam olun. kaybolmuyor duruyor.
  • (bkz: nanik)

tovbe esta... git yat uyu, git yat uyu!
  • aynalar çığlık atarak gülüyor.
  • gerçekten artık bir kısmının kafasına göre yer değiştirdiğine inanıyorum. evde tek başına kalıyorsun hiç dokunmadığın eşyalar yer değiştiriyor paranormal aktivite filmindeyim sanki kendine gel nesne
  • bugün salakça önerilerimizde gerçek ve doğruyu ayıramamayı görüyoruz.

gerçek bizden bağımsızdır. biz gitmesek de görmesek de o köy bizim köyümüzdür yani anlayacağınız.

doğru ise değişken olandır. oraya bakmıyoruz, kimine göre ayna halay çekerken, kimine göre orada duruyordur.
  • delilik ile dahilik sinirinda gezenler icin bu baslik ilk siralara oynar.

metafizik ve diger bilimsel kuramlarla tez antitez hipotez olarak degerlendirilirken bir kisim ise olaya deli dolu cevaplarla yaklasir.

sonuç degismez. ama varsa birilerinde olan "beyin" belki baska bir beyinde firtina yaratabilir.
  • bayiliyoruz her seyi dramatize etmeye. bu yüzden aslinda quantum fizigi türk insani icin bicilmis kaftan. nasil 2-3 tane ünlü fizikci cikaramiyoruz anlamiyorum.