şükela:  tümü | bugün
 • bir muhteşem öğretmenin, mehmet bilgin'in talebi. bu öğretmen, bir anaokulunda inanılmaz güzel işler yapıyor. ülkemizde bu öğretmenlere çok ihtiyacımız var. çok kısa bir süre önce eşini anaokulunda görevi başındayken kaybetmiş ve acısı o kadar tazeyken özlediğimiz işlere imza atmaya kendini adamış.

  bu öğretmenimizin çok ufak bir talebi var; "görevi başında hayatını kaybeden eşi nesrin bilgin'in adı bir anaokuluna verilsin!"

  eşi nesrin bilgin'in hayallerini, çocukların gerçeğine dönüştürüyor bu genç öğretmen. çayırova kaymakamı ve çayırova ilçe milli eğitim müdürü'nün bu çok kolay talebi yerine getireceğine inancım tam.

  "bugüne kadar kimseden kendimle ilgili hiç bir talebim olmadı. ama şu anda, görevi başında hayatını kaybeden, tanıdığım en harika öğretmen eşim nesrin bilgin'in isminin bir anaokulunda yaşatılması için desteğinize ihtiyacım var.bir kaç cümle yazıp bu gönderiyi paylaşarak destek olursanız çok mutlu olurum. şimdiden herkese teşekkürler."

  gazete haber linki

  onun hayalleri, öğrencilerinin gerçeği oldu.

  deniz temalı aktivite

  arkeoloji

  eşinin vefat haberi
 • hayatını kaybeden öğretmene allahtan rahmet diliyorum. mehmet öğretmen de herşeyden önce insan olmayı başarmış işini layığıyla yapan bir öğretmen belli ki allah ona da sabır versin. fakat bu konuda mehmet öğretmene çok hak veremiyorum. bu isim verme mevzusu bizim ülkemizde garip bir şekilde bir saygı, ölene bir iadeyi itibar gibi birşey olarak görülüyor ama nesrin öğretmen eceliyle hayatını kaybetmiş bir insan ki o insan zaten görev yaptığı süre boyunca dokunduğu çocukların yaşamlarında sonsuza kadar yer alacak. o yüzden destek vermiyorum mehmet öğretmenim kusura bakma.

  biz bu kadar reklam meraklısı bu kadar gösteriş aşığı bir toplum değildik. umarım değerlerimize sahip çıkan bir nesil yetişmesine katkı da bulunursun öğretmenim. tekrardan başın sağolsun , allah sabır versin.
 • 25 sene önce ilk defa bir sınıfım ve öğretmenim olacağı için çok heyecanlıydım. heyecanımı tuvalete gitmenin yasak olduğu zorunlu öğle uykularında, öğretmenden korktuğum için ağlayarak altıma yaparken ve yaptığım boyamalar sayfayı taştığı için yırtıp atılırken yitirdim.

  7 sene önce ilk defa bir sınıfta öğretmenlik provası yapacağım için çok heyecanlıydım. heyecanımı öğrencilerin yaptıkları resimleri “bu sergiye uygun değil” diye onların gözü önünde yırtıp atan, koşup oynayan öğrencisini “dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu” olarak tanıtlatmaya ant içmiş bir öğretmen ile boğuşurken yitirdim.

  okul öncesi yaşamın en sihirli yıllarıdır der ayla oktay hoca. bu sihri bozmayan bir de üzerine zengin tarifler katan öğretmenler bulmak inanılmaz zordur. bu güzel insanlar karı koca bu sihri zenginleştirmek için çalışmışlar. hapishaneyi andıran, yıl sonu gösteri ve sergi yetiştirme merkezini, gerçekten bir okul öncesi eğitim yuvası haline getirmişler. çok güzel hayalleri, dokunmak ve iyileştirmek istedikleri birçok hayat varmış ancak hayat çoğu zaman planladığımız gibi gitmediği için ortak hayallere sahip çıkması için tekini bırakıp, diğerini huzura yollamış.

  şimdi kalan güzel insanın, huzura giden için çok naif bir dileği var. bizde bebeklere adıyla yaşasın derler. adı gibi güzel olsun, adının anlamını karşılayacak bir hayatı olsun diye… bu güzel öğretmen de aslında çocuklara ömrünü adamış eşinin adını bir okula vererek anaokulunun adıyla yaşamasını istiyor. tıpkı nesrin öğretmen gibi özverili öğretmenler barındırsın, çocuklar mutlulukla öğrensin diye…

  çayırova kaymakamı ve çayırova ilçe milli eğitim müdürü'nün bu güzel talebi yerine getireceğine inanıyorum ama her olayda olduğu gibi destek olunması ve duyurulması gerekiyor.

  bu yüzden destekliyor ve destek olunmasını umut ediyorum.
 • ben de bu başlığın varlığından habersiz [(bkz: dilegimiz nesrin bilgin anaokulu)böyle] bir açmıştım.

  (bkz: dileğimiz nesrin bilgin anaokulu)
  (bkz: destek)