*

şükela:  tümü | bugün
 • 2 ay once orduda gülen cemaatine yapılan operasyonda gözaltına alınan ve “tutuklu yargılanan” kur'an hocası nesrin gençosman’ın cezaevinde öldürülmesidir.

  nesrin gençosman cezaevinde zatürre mikrobu kaptı, günlerce revire götürülmedi, ilaçları verilmedi. ablası hastaneye sevk edilmesi için cezaevi müdürünü sonunda ikna etti ama artık çok geçti. ciğerleri iltihap kapmıştı. salı günü geçirdiği kriz sonrası vefat etti.
  yada şöyle diyelim 30 yaşındaki genç hafız cezaevinde ölüme terk edildi ve 11 temmuz 2017 itibari ile “alnı secdeli iktidar” tarafından cezaevinde katledildi.

  hastasınız inanan yok ve o kriz halinde demir parmaklıklar arasında titreyerek ölüyorsunuz, buna oh diyenler için tek diyeceğim, bu mazlumiyeti, bu kimsesizliği yaşamadan ölmesinler. amin.

  allah bu merhumeye rahmet eylesin, günahlarını affetsin. amin

  edit: kaynak http://www.tr724.com/…cosman-cezaevinde-vefat-etti/

  https://kronos1.news/…-gencosman-hayatini-kaybetti/

  edit: hafiz olarak niteleme yapmamin nedeni, kendini cok dindar goren iktidar yoldaslarinin, dindar bir kizcagizi katletmesidir, biliyorsunuz olen chpli, ateist, kurt yada alevi olsa “vardir bir sucu” diyip hic orali olmazlardi bile.

  edit devam: ali tatar ile alakali mehmet baransunun yazar oldugu taraf gazetesinde hicbir haber cikmamistir. bunu mahkemede mehmet baransu ifade etti. bulan varsa ali tatar ismini buyrun.

  edit devam: oldurulen kisi hafiz degil, ebu cehil dahi olsa, islamda her seyin cezasi bellidir. hakkinda sadece zan olan birinin hapse atilmasi, tedavi edilmemesi, ustune ustluk iskence cektirilerek oldurulmesi, islam hukuku bir yana, dunya uzerinde insan yapimi dahi olsa herhangi bir doktrin tarafindan iddia edilemez bile.

  son edit: her zamanki oldugu gibi, ilk entryler standart eksi yazari tayfasinin yazdigi, yari hukuki-yari vicdani mantikli denebilecek entryler. basligin dikkat cekmesiyle “sozluge yerlestirilmis” akit yazarlar yazmaya basladi ve beni direk terorist ilan etme, “biri suna haddini bildirsin” tarzinda entryleri ile nefret pompalamaya ve insanlari kutuplastirmaya basladilar bile. daha once de suleyman soylu basliginda sistematik entry giriyorlardi, sonra da yeni egitim bakani hakkinda sistematik entry girdiler. bu adamlari tespit edip sozlukten uzaklastirmayan eksi sozluk yonetimi de yakin bir gelecekte kapatildiginda adalet-hukuk beklemesin kimseden. celladinin elini opmesin kimse.
 • “naziler önce komünistler için geldiler, bir şey demedim çünkü komünist değildim. sonra yahudiler için geldiler ve bir şey demedim çünkü yahudi değildim. sonra sendikacılar için geldiler ve bir şey demedim çünkü sendikacı değildim. sonra katolikler için geldiler ve bir şey demedim çünkü katolik değildim. ve sonra benim için geldiklerinde ise çevremde benim için bir şeyler diyecek kimse kalmamıştı”

  martin niemöller
 • 2018 hafız abartılı bence..
 • zulüm görüyoruz yine biz üzülüyoruz, zulme sevinen ve destek olana bi şey oluyor yine biz üzülüyoruz. üzülüyorum aklıma ali tatar, kuddusi okkır geliyor. üzülmeyelim diyoruz vicdan el vermiyor. bize huzur verin arkadaş
 • suçu ne olursa olsun, bir insanın tedavi edilme sağlıktan yararlanma hakkı vardır. tedavi et sonra asacaksan yine as.

  edit: daha ilk mahkemesine bile çıkmamış, suçlu değil sanık yani.

  bir üstteki entrydeki yazara katılıyorum. yiyin birbirnizi ete para vermeyin diyoruz, ama vicdanımız içine tüküreyim yine üzülüyoruz.

  bize aynısı olsa hepsi ohh olsun der, zamanında demişlikleri çoktur.
 • adalet herkese bir gün lazım olacak. sizin bozduğunuz kantar sizi tartıyor işte. bugün size karşı adaleti kullananlara da belki yarın lazım olacak. peki üzülüyor muyum? adaletin geldiği hale çok üzülüyorum ben.
 • sevmedim daha brutal bir ölüm yaşayabilirdi, kolay ölmüş
 • bende işkence ile öldürüldü sanıyorum. oysa ne güzeldi değil mi hayat. adalet yanınızda, emniyet yanınızda, sınav soruları arka cepte.
  ölen kişinin sebebi sizsiniz.
  yıllarca hakkı yenilen kulların bedduası diye düşündünüz mü hiç?