şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türkiye büyük millet meclisi 21. dönem milletvekili
    nesrin nas, istanbul
    bünyan - 1958, mehmet secaattin, şerife - marmara üniversitesi iktisadi ve
    idari bilimler fakültesi, istanbul üniversitesi iktisat fakültesi doktora -
    ingilizce - iktisat dr., ekonomi danışmanı - marmara üniversitesi iktisadi
    ve idari bilimler fakültesi öğretim görevlisi, dünya gazetesi ekonomi danı
    şmanı, uluslararası finans kuruluşları euromoney, dc gardner ve emerging
    markets'in türkiye temsilcisi, başbakanlık sermaye piyasası kurulu danışmanı
    - evli, 1 çocuk
  • anap genel başkan adayı. büyük bir sürpriz olmazsa genel başkan seçilecek. durum ilk başta saçma gibi görünmekle beraber, aslında mesut yılmaz'ın emanetçisidir. mesut yılmaz şu sıralarda ininde beklemekte, muhtemelen bir süre geçip 3 kasım seçim sonuçları unutulunca yeniden genel başkan olabilme hesapları yapmaktadır. bildğimiz deniz baykal taktiği canım. i know this man from susurluk.
  • nevşehir il başkanını saymazsak, başka bir aday çıkmadığı için biraz da mecburen genel başkan adayı olan kimsedir. bir bakıma tansu çiller'in dolu ve gaf yapmayan versiyonudur. dolu ve etkileyici konuşur ancak mesut yılmaz'ın emanetçisi değildir. nitekim soruşturma komisyonları ve yüce divan olaylarından sonra mesut yılmaz'ın politikaya dönmesi de neredeyse imkansızdır. nesrin nas şu an itibariyle güvenilir bir portre çizmekte olup, fırsatını bulduğu en ufak bir anda hemen internete bağlandığı ve işlerinin çoğunu net üzerinden hallettiği yakınen bir kaç kez görülmüştür.
  • anapin yeni genel başkanı...
  • anap 8. olağan büyük kongresi'nde 711 delegenin oyunu alarak genel başkan seçilen nesrin nas, 1958 yılında kayseri bünyan'da doğdu.
    nas, istanbul nişantaşı kız lisesi'nde orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra marmara üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi iktisat-maliye bölümü'nden mezun oldu.

nesrin nas, londra'da uluslararası ekonomi alanında yaptığı çalışmaların ardından, istanbul üniversitesi iktisat fakültesi'nde "iktisat doktoru" unvanını aldı.

marmara üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışan nas, dünya gazetesi ekonomi danışmanlığı, euromoney ve emerging markets'in bölge temsilciliği görevlerini üstlendi.

ingiltere ve abd'de sermaye piyasaları, dünya ekonomisi, avrupa para birliği ve ekonomik değerleme konularında çeşitli eğitimler alan nas, daha sonra başbakanlık sermaye piyasası kurulu danışmanlığı görevine getirildi.

1998 yılında anap istanbul il başkan yardımcılığı görevine seçilen nas, 1999 seçimlerinde istanbul milletvekili olarak tbmm'ye girdi. plan ve bütçe komisyonu, grup yönetim kurulu ve mkyk üyeliği ile 3. olağanüstü kongre'nin ardından genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.

halen finans-politik ve ekonomik yorumlar dergisi'nin yönetim kurulu başkanlığı'nı yapan nas, evli ve bir çocuk annesi.
  • anap'ın yeni emanetçisi
  • dün akşam katıldığı tv programında bir parti genel başkanından ziyade cam önü fiskosa gelmiş komşu kadın izlenimi uyandıran, acilen topluluk önünde konuşma derslerine ve karizmaya ihtiyacı olduğu anlaşılan insan.
  • meydanda tüpçüleri görüp yanindakilere sormus ne is bu diye, bi aklievvelde tüpçüler günü diye sallayivermis. e tabi kestirememis galiba ademcegiz nesrin hanimin mikrofondan tüpçüler gününü kutlayacagini. o sakaci arkadasa ben buradan naçizane selam ediyorum, ama parti bünyesindeki akibeti hakkindaki endiselerimde pek bir yaman. yinede eve gidip aksam yastiga kafasini koydugunda kis kis güldügüne de eminim.
  • anap genel başkanlığı görevinden sms yoluyla istifa edip*, üstünden çok geçmeden "sizi yalnız bırakmaya gönlüm razı olmadı" gibi bir gerekçeyle istifasını geri alan gayrı kabil-i tasvir amatör politikacı.