• sütlü olanı çikolatanın hasıdır. ilk etapta sıradan gibi gelse de zamanla ağız tadıma ne kadar uygun olduğunu fark edip başka çikolata almamaya başladım. adeta bağımlısı oldum. şuana kadar envai çeşit lindt, cote d'or, hershey's, ferrero rocher, ritter sport, milka, toblerone, kinder minder vb. yedim ama böylesine rastlamadım. kıvamı tam yakalamışlar.
  • sütlü olanı efsane tada sahip gofrettir.
  • henüz tatma fırsatı bulamadığım nestle firması tarafından üretilen özel seri bir çikolata serisi.
  • reklamında özel seri olduğu söyleniyor ama bakkalınızdan istemeyi unutmayın deniyor.

nasıl özel seri bu arkadaş bizim mahallenin bakkalına bile düştüyse?
  • gofreti mükemmele yakındır.
  • farklı. güzel olmuş sütlü olan. eski çikolataların(80'ler, 90'lar) tadını buldum. eskiden mesela ülker daha az şekerliydi. simdi bütün çikolatalar o kadar şekerli ki, çikolata tadı alamıyorum. bu olmuş.

bi de nestle normal çikolatasında acı, az aromatik olan ve yanık gibi çirkin bi kakao kullanıyor. bundaki daha güzel.
  • bulunduğu fiyat seviyelerinde rakibi olmayan tablet çikolata.
  • bildiğin düz gofret. hayır ben de gemi çıkmasını beklemiyordum zaten ama onca reklamdan ve değişik ambalajdan sonra daha karakteristik, ne bileyim özel bir ürün bekliyordum. gerçi özel olsa migros'ta niye üç kuruşa satsınlar, allah allah.
  • 4.25 tl verdim bitter diye bildiğin kakao aromalı şeker çıktı.
  • % 82lik bitter çikolatası türkiye'de üretilen diğer muadillerine göre oldukça başarılıdır. ne ülker %80 gibi yağlı gelir, ne de eti bitter karam %70 gibi aşırı şekerli bir tada sahiptir. kokusuyla tadıyla sevdiğim bir bitter olmuştur kendileri.
hesabın var mı? giriş yap