şükela:  tümü | bugün
  • sütlü olanı çikolatanın hasıdır. ilk etapta sıradan gibi gelse de zamanla ağız tadıma ne kadar uygun olduğunu fark edip başka çikolata almamaya başladım. adeta bağımlısı oldum. şuana kadar envai çeşit lindt, cote d'or, hershey's, ferrero rocher, ritter sport, milka, toblerone, kinder minder vb. yedim ama böylesine rastlamadım. kıvamı tam yakalamışlar.
  • abd'li bir denizci ispanya'da bir geneleve gider. duvarda "normal muamele 20 peso, ispanyol spesyalitesi 50 peso" yazmaktadır. denizci odaya çıkar kadına ispanyol spesyalitesi istediğini söyler. 10 dk sonra iş biter ama denizci fazla para ödemesine karşın ekstra bir muamele görmediğini söyleyerek kadına sorar "e ispanyol spesyalitesi bunun neresindeydi?" kadın güler ve "sen gelirken "oley!" dedim" der.

kıssadan hisse: standart nestle ile arasında hiç bir fark olmayan nestle çikolatadır.
  • reklamında özel seri olduğu söyleniyor ama bakkalınızdan istemeyi unutmayın deniyor.

nasıl özel seri bu arkadaş bizim mahallenin bakkalına bile düştüyse?
  • gofreti mükemmele yakındır.
  • farklı. güzel olmuş sütlü olan. eski çikolataların(80'ler, 90'lar) tadını buldum. eskiden mesela ülker daha az şekerliydi. simdi bütün çikolatalar o kadar şekerli ki, çikolata tadı alamıyorum. bu olmuş.

bi de nestle normal çikolatasında acı, az aromatik olan ve yanık gibi çirkin bi kakao kullanıyor. bundaki daha güzel.
  • son aşkım... bildiğin aşk yaşıyoruz gofret versiyonu ile... ne kadar hafif, ne kadar güzel bir tadı var bitter olanının...
  • bulunduğu fiyat seviyelerinde rakibi olmayan tablet çikolata.
  • bitter çikolatalı gofrette bence piyasada bir numaradır şuan. tüm tatlı krizimi harika bir şekilde alt ediyor *
  • reklamları ile internet kullanımımı rezil bir hale getiren ürün. youtube ile herhalde ciddi meblağlar ile anlaşma yapmış. sıktı cidden.

bakkalımdan ısrarlı isteyeceğim.
  • dün %82 kakaolu olanını denedim zehir gibi geldi. benim hatam gerçi, bitter çikolata sevmiyosan işin ne %82 ile falan di mi...