*

şükela:  tümü | bugün
 • hafif sarhoşluk.
 • asıl yazılışı neşve olan kelime
 • kayseride kendileri kahve ve kokteyl olayına adamış kahve bahane muhabbet şahane mekanlarından biri.
 • kayseri'de kaypa*nın karşısında hizmet vermekte olan kendi deyimleriyle çay kahve evi. gayet kibar bir müdürleri bulunmakta, en azından ben her gittiğimde halimi hatrımı sormakta. çalışanları ise genç arkadaşlar olduğundan hafızaları gayet kuvvetli. şöyle ki tam bir kahve çılgını olan bendeniz oraya gittiğimde: "hoşgeldiniz si minor bey, her zamankinden değil mi?" diyerek hem samimi bir ortam yaratıyorlar hem de insanın hoşuna gidiyor bre* netekim bir kaç sıkıntısı da yok değil ama en kısa zamanda halledeceklerini düşünüyor ve desteğimi esirgemiyorum. zira bu zamanda kendi markasını yaratmak zor bir şey ve cesaret ister. başarılar diyorum kısaca..

  editoryum: ikinci şubesini bursa'ya açmıştır kendileri..
  editoryum2: deşifre oldum lannn!!
  editoryum3: çok afedersiniz eski halinden eser kalmayan kahve zinciridir kendileri artık. siparişler gelmiyor, unutmuşuz diye bahaneler üretiliyor, kayseri halkının sabrını deniyorlar bence.
 • bursa'daki şubesinin mekanı güzel fekat bir çok ürün bulunmuyor kafede. çünkü pastalarımız filan italya'dan geliyormuş! italya'dan pasta getirilir mi? yapsana burada. yok anlaşma filan varmış. italya'dan geliş fiyatını da yüklemişler tabi. bir karaorman pastası yemiştim ben burada, tabağın onda birini kaplıyor pasta ahahaha ben de böyle her gittiğim yerin fiyat politikasını eleştirir oldum ama yani ecnebi isimli yemeklere karşı bir sinirim var diye karaorman gibi ağır türk pastası yedim yine de olmadı. egzantrik isimli yemekler o ülkede yense daha çok seviniyorum ben, orada ayıla bayıla yerim (ama fonduye karşı koyamıyorum. bir iki tatlı daha var öyle.) iş adam kazıklamaya gelince içimdeki isyankar ortaya çıkıyor. adam kandırıyorlar resmen. neşve'ye yüklendim ama hepsi öyle. otur ye tavukgöğüsünü, süt helvasını. süt helvası :(((
  fakat çalışanları kibar ve ilgili, ona laf edemem. nasıl unuturum! mekan tam biz entellere göre: minimalist. baktım ben, inceledim, standartlara uyuyor. pipolu adamlar yok henuz, onları da italya'dan ithal ederler artık
  çevirkaz: karaorman da ecnebi çıktı ama olsun ismi haşmetli, böyle sanki padişaha yakışır gibi. şey olmasın şimdi.
 • en son istanbul franchising fuarına katılmış ve istanbulda üç firmaya franchising verecek hali hazırda iki şubesi bulunan kayseri menşeili şirket.
 • bursa fatih sultan mehmet bulvarı neşve'de nutella isimli bir içecek var. nutella'dan yapılmış bir sıcak çikolata..
 • nutella adlı içeceği cidden çok güzel olan yer. hiç bitmese denilen sıcak çikolatalardan, olur ya hani.
 • kayseri'de gidilebilecek en nezih mekanlardan birine sahip kafe. hem ortam hem ürünler olarak çok kaliteli. ayrıca franchising için iyi bir seçenek olarak görünüyor.
 • kayseri zirvesinde sözlük yazarlarına ikram üstüne ikram yağdıran mekan.