şükela:  tümü | bugün
  • bu benim. çok netim. ama
    neden karşıma çıkanlar böyle değil? hep bi gizemli takılma havaları, böyle belirsiz konuşmalar, ne yapacağının belli olmaması. allah belanızı versin!
  • ne kadar güzel bir insandır. bişey sorduğunuzda ilk tepkisi ilk düşüncesidir. evet diye düşünüyorsa evet der, hayır diye düşünüyorsa kıvırmaz. oynamaz sana karşı öyle, başkasına karşı farklı. en fazla kısa süreli sinir olursun ama yine sevmeye, iletişimini sürdürmeye devam edersin.
    biraz usturupsuz gelebilir bazen ama netliğine güvenebilirsin zira başka türlüsünü yapamaz.

ı love u net insan:)
  • zamanın değerini bilen insandır.
    acabalarla ne kendisini ne de karşısındaki yorar. geçici çözümlerle oyalanmak yerine olumsuz da olsa direkt sonucu görmek ister. insanlara duymak istediklerini söylemez, ne düşünüyorsa ne hissediyorsa onu söylemeyi tercih eder. bu tavrı, sözde açık sözlülüğü savunan çoğu kişinin de hoşuna gitmez.
    bir şeye ''hayır'' diyorsa o gerçekten hayırdır.
  • sevilmeyen ve çoğunlukla kaybetmeye mahkum insandır. toplum olarak net insanları sevmiyoruz. illa dolaylı yoldan kandırılmamız gerekiyor.
    ne istediğini de bilen insandır ayrıca.
  • seviyorsa seviyordur. sevmiyorsa sevmiyordur.
    aşıksa aşığım der. aşık değilse aşığım demez.
    elektronik sigara içmez. ya sigara içer ya da içmez.
    mış gibi yapmaz. iyi veya kötü ya yapar ya da yapmaz
    tepki görse de fikrini söyler. aman ayıp olmasın demez.
    koşu bandında koşmaz. çıkar dışarı koşar.
  • az bulunan insan türü. keşke herkes ne istediğini ve istemediğini açıkça söyleyebilse hayat daha kolay olur herkes için.
  • bir şeyleri sonuca ulaştırmak için olmadığım bir kimliğe bürünemiyorum, oyun oynamıyorum. içimde ne hissediyorsam doğrudan dışa aktarmayı tercih ettiğimden beni mutlu edecek birçok şeyi kaybettim. bazen netliğiniz patavatsızca bulunabilir. aşırıya kaçmamak, kendini kontrol etmeye çalışmak en sağlıklı olanı bana kalırsa. aksi takdirde çevremizde insan kalmıyor.
  • çevremde aradığım, ama genelde kolay kolay bulamadığım. kendim net olurken benimle bu kadar gereksiz oyun oynanmasını hiçbir zaman anlayamamışımdır. erkeğin net olmayanı, karakteri oturmamış olanı beni daha da çok sinir ediyor; ben bir kadın olarak özgür ve net olabilmek için elimden geleni yapmışım savaşını vermişim. benden daha özgür koşullarda yaşayan birinin yapmacık, kişiliksiz olması iyice gıcık edebiliyor.
  • daha fazla yorulmak istemeyen insandir.
  • kime sorsan karsisinda boyle bir insan ister ama genelde toplumdan dislanir.