şükela:  tümü | bugün soru sor
  • aklımı karıştıran demokrasidir.

israil polisi 5 saat boyunca netanyahu'yu sorguya çekiyor. israil işgalci ve barbar bir devlet. fakat düşünüyorum da bizde polis, hükümet yetkililerini sorgulayabilir mi? formalite icabı dahi olsa ifade vermesini isteyebilir mi?

israil'e ağzına geleni söyleyen milliyetçi muhafazakar kesim,yolsuzluk yapanlara ses edebildi mi? biz reza zarrab'ın rüşvete bağladığı isimleri eleştirince birileri çıkıp hainsin diyordu.

antisemitizmden gözü dönenler,israil kadar hakkaniyetli değil. ha burada israil'i savunduğum falan yok,sadece karşılaştırma yapıyorum. kendisini ehl-i sünnet olarak gören mütedeyyinler yolsuzluğa karşı çıkmıyor, yalandan da olsa yolsuzluk yapana bir yaptırımda bulunmuyor. hatta çıkıp yolsuzluğu normalleştiren fetvalar yayımlıyor.

baskıcı ve zalim bir devletin kendi başbakanını sorguya çekmesi, beynimde deprem etkisi yaratıyor. bir ehl-i sünnet dediklerine bakıyorum,bir de siyonist denilenlere...hakikaten aklım almıyor.

adamlar ismi yolsuzluğa karışanı makamı ne olursa olsun yargılıyor,belki formalite belki değil.

mesela

--- spoiler ---

2008 yılında dönemim başbakanı ehud olmert yolsuzluk soruşturmalarının ortasında istifa ettiğini açıklamıştı. olmert rüşvet almaktan suçlu bulunmuş ve 16 ay hapis cezası almıştı.
    --- spoiler ---

netanyahu'nun sorgulanması haberi
  • ortadogudaki tek gercek demokrasi olmasindandir. ustelik sanilanin aksine israil'de araplar da mutlu mesut yasamakta, kudus gibi yahudiler icin kutsal bi sehirde ezanlarini dinleyebilmekte ve anadillerini konusabilmektedirler.
  • dünyaya hükmeder.

alakayı kurabildin mi?