şükela:  tümü | bugün
 • türk bilgisayar programcılarımızın türk harita mühendislerimiz ve şehir plancılarımız için geliştirdiği cad tabanlı çizim programı..
  netcad programının kilidinin bulunamaması veya kullanıcı sayısının aşılması gibi türlü türlü dertleri ve şekil şekil hataları vardır.. en şekilli hatalarından biri japon alfabesini kullanarak verdiği hatadır.. bu hatayla ne demek istediği hala anlaşılamamıştır fakat kendi tarzında bir nevi küfür ettiği açıktır. bir diğer favori hatası ise "ıpolypoly aşıldı örnek veri ile bildiriniz" hatasıdır ki bütün bunlar bizi hiçbir yere ulaştırmaz..
  bu programın şehir planlamanın kendine özgü psikopatisini geliştirdiği görülmektedir. bir yerden sonra bu programın sebep olabileceği psikopatlığın sınırlarının olmadığı fark edilip dehşete düşülmektedir.
 • "ulusal cad& kent bilgi sistemi* uygulamalari ve cozumleri yapan, tamamen turkce, kullanimi kolay ve pratik, haritacilik yazilimi.

  ayrica;
  -imar, kadastro, halihazir harita, sehir ve bolge planlama, yol/kanal/baraj/ projelendirme/kesit/kubaj, uc boyutlu goruntuleme, peyzaj mimarligi, vektorizasyon, icme suyu projelendirme, fotogrametrik degerlendirme, arazi toplulastirma gibi muhendislik faaliyetlerinde de kullaniclarina alternatifleri olan, autocad ve microstation gibi yazilimlara da data alisveris olanagi olan, yazilim.

  lakin, cok sik bug vermesi en onemli dezavantajidir, yine de munzatazam bir softwaredir, severim kendisini.
 • şimdilerde hazırladıkları tıbbi tanı programı ile bir başka alana da el atmaya hazırlanan, insanların keyifle çalıştıkları şirket.
 • (bkz: tsk 2000)
 • fatalica'nin anlattigi kadariyla turk yazilim sektorunden cikmi$ yazilimlar icinde en geli$mi$ copy protection'a sahip program idi bu dos zamanlarinda.

  ozellikle fpu require ettiginden o donem 386sx makinalarda incelemesi ayri bir dertti. (bkz: em87) (bkz: q387)

  onun haricinde bu program kendi modullerinin jump table'larini (veya relocation table bilgisini emin degilim) dongle'dan okudugu data'ya gore build ediyordu ki i$te copy protection budur, anti debugging budur diyesi geliyordu insanin.

  in$allah yazarlari bugun hakettikleri yerlerdedir, helal olsun.
 • halihazırda "4.0 gis" versiyonu ile kent bilgi sistemi kurulmasina yardim ve yataklik edebilen bir program.. "cizim programi" olmanin ötesinde e-turkiye, e-belediye gibi konularda atak davranmi$, cografi bilgi sistemi kurulumundan tutunda arac takip sistemine kadar çözümler üretmi$, zamanı geldiginde bütün bu yatirimlarinin kaymagini yiyecek olan programdir.
  temel ihtiyaclarinizi kar$ilayabilen bir ana modül (yakla$ik 4000 euro) ve hizmet alaniniza yönelik modüllerden (2500-5000 euro) olu$ur.. sati$ temsilcisi yilda 1 kere gelir, teklifini birakir, gider, ordan biliyorum..
 • 4.0 sürümüyle cbsye de el atmış pek nadide, pek şirin bir programdır kendisi.
 • türk üsulu autocad.
 • (bkz: netcat)
 • üçgen modelleme yaparak 3 boyutlu yüzey olusturabilen netsurf harita modulu, ve yol tasarimi yapabilen netpro tasarim modulu de bulunur.
hesabın var mı? giriş yap