şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
3666 entry daha
 • geri düzeldi sanırım ya da arada gidip gelecek
 • her filminde insanları yozlaştırmaya çalışan alt metinler, abartılı sexual ilişkiler ve bombok senaryolar.

  abi bu ne saçma bir oluşum, ne saçma yapımlar.

  kapitalist düzen, emperyal güçler öyle bir noktaya getirdi ki olayı, nice beyinler bu aptal oluşumla zehirlenip gidiyor.

  gerçekten çöp ötesi, zehirli bir platform.

  edit: netflix içeriklerinden memnun olan çift haneli iq ya sahip bir primatın lassie göndermesi yapması da ne komikmiş.

  bu lavuğun savunduğu platformda millet tek ayak üstünde birbirini sikiyor, sorun yok, ama bir tane argo görünce küfürsüz bilmemne... neyzen tevfik ne kadar da haklı bu küfür edersin kızar da, sikersin aldırmaz mevzusunda.
 • cok basit bir mantikla calismaktadir.

  sana bir servis sunar ki netflix ozelinde bu bir dizi, film ya da belgeseldir, bunu da senden aylik belirli bir ucret alarak sunar ki hizmetini devam ettirebilsin, gelistirebilsin. bunu da silah zoruyla yapmaz, kisilerin bu servisi ucreti mukabilinde aliyor olmak kendilere kalan bir karardir.

  yani demeye calisiyorum ki, begenmiyorsan alma. begenmiyorsan, begenenlerin zevklerine de karisma. bu ise netflix ile bedava gelen bir ozellik.

  bu kadar basit.

  edit: son zamanlarda rtuk denetimi uzerinden gelisen tartismalara genel amacli bir yorum olmasi amaciyla, netflix ve yayinlarindan memnun biri olarak yazdigim genel yorum yukarida icerigin cop oldugunu iddia eden bir sozluk sivilcelisi tarafindan sahsi algilanmis, kufursuz meramini anlatamayan bu arkadas tarafindan atilan salya dolu bolca kufur icerisinden "mal mal konuşma entry editleyip çok fena giydiririm sana, entry ni silersin." tehdidini anlayabildim sadece. (bkz: lassie bize bir şey anlatmaya çalışıyor)

  cok fena giydir bana sevgili lassie, bu entry burada duruyor. ssg, kanzuk bunlar sizin eseriniz bak, bir daha hatirlatiyorum.
 • amazon ya da jeff bezos fanboyu değilim, ama prime video kütüphanesi, 3-0'dan maç çeviren takım misali, netflix'i şu an sollamış durumda. the boys, the first, the marvelous mrs. maisel derken, hazret kütükle bir vurdu, adamlar yürüdü. iç yapımlar dışında, the godfather üçlemesi, the shield vs. gibi kült film ve diziler de eklenmiş.

  netflix'in marvel dizilerini kaybetmesi, iç yapımlarındaki bariz kalite düşüşü ve eskisi kadar ses getiremeyişi, sanırım onları tüm dünyada ''lgbtiq+'' tartışması başlatarak ilgi odağına dönüşmeye itti. çünkü, sadece ülkemizde değil, başka yerlerde de netflix'in içeriğini eleştiren muhafazakarlar türedi. sanki reklamın iyisi kötüsü olmaz prensibiyle ilerliyor gibiler. çünkü netflix yeni değil, 1997'de kurulmuş bir şirket. içerik konusundaki tavır da neredeyse son 5 senedir aynı. bence netflix'in pazarlama stratejisinin bir parçası bunlar.
 • the thing geri gelmiş. darısı hateful eight in başına. belirli aralıklarla izlenen kült filmleri hiç silmeyin be abicim. silin aşklı maşklı şeyleri bunları ellemeyin.
 • bi' tarkan belgeseli yapsa da izlesek dediğim platform. türk tv'lerinde yapılmadı henüz.
 • kredi karti ekstresine bakmamla aylık uyelik bedelinin 27,99 dan 41,99 a ciktigini ogrendigim platform.
 • bir çok dandik dizi bulunduran platform olduğu doğrudur. ama izleyecek gezegenimiz, explained gibi güzel belgeselleri var. peaky blinders, when they see us, russian doll, versace gibi gayet izlenesi dizileri var. pulb fiction, interstellar, seven falan gibi filmler de var. daha bir sürü var bunlar ilk aklıma gelenler.

  son otuz yıldaki en başarılı tv işleri listesinde behzat ç yazan tipler biraz usturuplu sallasın. ha, “netflünks ibneliğe özendürüü” diyen salaklar grubuna dahilseniz eğer o başka konu tabi.
27 entry daha