şükela:  tümü | bugün sorunsallar (5)
5904 entry daha
 • birkaç platform arasında kaldım. netflix üyeliğim vardı fakat bir ara kapattım. izlemek istediğim çoğu şeyi bulamıyorum. yine de netflix, mubi, amazon prime, digiturk play. hangisini tavsiye edersiniz? çeşitlilik bakımından, görüntü kalitesi, altyazılar, arayüz. fiyat-performans ilişkisi olarak ayrıca. veya tavsiye ettiğiniz başka platform varsa da ilgilenirim.
 • bu platforma üye olmamın sebebi netflix originals harici içerikleri izlemek için tamamen.papara'dan cashback olayı olmasa abone bile olmazdım.ilk zamanlarında çok zayıftı ancak şu an hatırısayılır bir dizi-film-belgesel kütüphanesi olmuş durumda.çok güzel içerikler ekleniyor ama birkaç kez kendi içeriklerini izleyeyim dedim izlemez olaydım özellikle de türkçe içerikleri için konuşuyorum bildiğin rezalet.aşk 101 isimli çöpe 10 dakika tahammül edebildim diğer içeriklerine de aynı şekilde tahammülüm oldu.ürettiği içerikler en fazla atıştırmalık olur izle geç ve unut bu kadar asla dizi anlamında hbo'nun içerikleri gibi olamayacaktır.dijital platformda da rakibi olan prime video'nun orijinal içerikleri gibi de olamayacaktır.prime video'da hızla gelişiyor hem 3.parti hem de kendi içeriklerini güncelliyorlar ve kendi içerikleri netflix'ten kat be kat kaliteli.kütüphanenin ve arayüzün gelişmesi için biraz zamana ihtiyacı var sadece.
 • kesinlikle overrated film ve dizi platformu. cogu film ve dizi zaten yok. üyeligimi iptal edeli cok oldu.
 • netflix'te her film ve dizide aynı oyuncuları görmenizin sebebi netflix'in farlkı bir sözleşme yapması. film başına yapmıyorlar. genel bir sözleşme aypyıorlar.

  ryan murphy ile 3 yıllık bir sözleşme yapmak gibi... david fincher ile 7 filmlik bir sözleşme yapmak gibi. oyuncularla da böyle sözleşme yapılıyor. böyle daha az maliyet oluyor.
 • caddelerde panolardaki reklam metinlerini twitterdaki ergen adminin yazdığı belli olan platform.
  atiye reklamı için afişin altında yazan cümleler;
  "atiyemiz 160 bin ülkede mi?
  admin as bayrakları"

  eheehe ehe ne kadar da popüler kültüre hâkim, ne kadar da dijital espri çağını yakalamış admin mi diyeceğiz ne diyeceğiz şimdi?
  tik tok videoları çek onları paylaş.
  seda sayan erol köse tartışmasının baymış repliklerini de kullan.
  biraz kırmızı oda esprileri ekle.
  biraz da dış politika trump esprileri azerbaycan "ne oldu paşinyan" falan.
  daha bir sürü slogan çıkarırsın sen admin böyle hadi kolay gelsin.
 • sadece türkiye değil bütün dünyadaki netflix reklamları, hesapları bir avuç ergen tarafından yönetilmekte.
  disney+'ın sektörün lideri olmasının(bkz: #117964115) tek faydası aptal netflix reklamları, twitleri yerine bolca baby yoda capsleri görecek olmamız.
 • cashflow'u oldukça düşük ve yakında batması olası şirket. yılda 100 milyar dolara yakın içerik harcaması yapan netflix'te sıklıkla original içerikleri değil klasik yapımlar tercih ediliyor.

  son günlerde konusulan tv benzeri stream yayını fikri buradan çıktı. sizlere sunulan seçeneğin artmasıyla tercihlerinizi zora sokan (bkz: overchoice) nedeniyle buna yöneldiğini düşünüyorum. amerikan halkı özelinde insanlar tv karşısında bir aptal olmak istiyorlar. önlerine sunulani izlemek bir tercih yapmaktan daha kolay olduğu için.

  disney'in fox serilerini satın alması ve stream işine girmesiyle netflix'in rakipleri artmaya devam ediyor. netflix original serilerinin türk yapımı olanlarina yapılan yorumlarını gördüğünüzde ne demek istediğimi anlarsınız. netflix popüler bir akım olarak bu kadar büyüdü ancak yaptığı işlerle ticari gelişimi pek korele ilerlemiyor. sağlam bir rakiple işinin bitebilecegini öngörüyorum.
 • 1 ay ücretsiz diyor ya 1 ay kullanıp sonra vaz geçebiliyor muyuz? ben 1 ayda bütün filmleri dizileri bitiririm ki fjkdksls
 • türkçe içerik üreteceklerine keşke sezonları eksik olan dizilere para harcasalar dediğim platform.

  (bkz: better call saul)
  (bkz: brooklyn nine nine)
 • alternatifi yoktur.
41 entry daha