• şu haliyle çok anlamsız. bunu bir sürü insan söyledi zaten. türkiye'de en çok tıklanan 5. site, en çok tıklanan 1. yerli site. eğer türkiye'yle ilgili bir araştırma yapacaksanız mutlaka buraya bakacaksınız.

öncelikle, sizin verdiğiniz hizmeti sadece internet ücreti ödeyerek ücretsiz elde edebiliyoruz. eşekherif olsun, taşkano olsun, adını hatırlayamadığım onlarca çevirmen olsun, türkçe alt yazısıyla izleyebiliyoruz bütün dizilerinizi. şu anda size para vermemizi gerektirecek özel bir sebep yok. ayrıca türkiye'de adli kullanım kotası gibi bir bela var. biz istesek de canımızın istediği gibi faydalanamayacağız ki hizmetinizden. yapılması gerekenler şunlar:

1- öncelikle internet sağlayıcılarıyla anlaşmanız gerekiyor, akk'ya takılmadan izleyebilelim.
    2- yabancı dizilerin türkiye'de yaygınlaşmasını sağlayan çevirmenlerle anlaşıp alt yazı olayını çözmeniz gerekiyor.
    3- 35-40 tl böyle bir hizmet için normal ancak türkiye şartlarına uyum sağlarsanız. ilk iki madde bu uyum olayını tamamen çözer. ama yine de sadece netflix'i bilenleri çekebilirsiniz bu durumda, duyulmak için spotify'ın yaptığı gibi birileriyle anlaşarak çeşitli indirimler yapmanız da gerekiyor.
    4- dediğim gibi verdiğiniz hizmeti ücretsiz elde edebiliyoruz, ilk iki maddeye bağlı olarak "bizi seçin full hd izleyin" gibi duyurular yapmanız lazım ki çekici olsun.

"biz geldik, hadi bizi seçin, artık bizden izleyin" çok garip bir girizgah. tamam netflix gerçekten güzel hizmet ama uygun şartlar sağlanırsa. şu an "ooohh ne de güzel geldi" diye yapmacık ve özenti bir şekilde yaklaşanları da anlayamıyorum. maksimum 10 bölüm sonra akk'ya takılacaksınız, bu neyin heyecanı, neyin mutluluğu?

edit: severek izliyoruz, mutlu bi ilişkimiz var kendisiyle.
  • kendi ağzıyla söyleyip tivibu'su olan türk telekom'un, turkcell tv'si olan turkcell-superonline'ın netflix'e adil kullanım kotası için avantaj sağlayacağını düşünenler var. sikimsonik playstore'una kota işletmeyen, ama steam'e yıllardır düzenleme yapmayan firmadan bahsediyor.

bi de nasıl yatırımcı ağzıyla konuşuyor asdkjalsa, saf mısınız canım kardeşim?
  • iyi güzel hoşta öğrenciyim yapıcak bir şey yok
  • (bkz: geldi gönlümün efendisi)

sonunda netflix and chill kalıbını rahat rahat kullanacağım. hoşgelmiş.
  • para bayılıp üyelik açmadan, içeriğine nasıl ulaşabileceğimizi merak ettiğim hede.

şimdi malum nisan is coming, game of thrones başlayacak.game of thrones netflix ile anlaşmalı değil mi ? sherlock ne durumda, true detective olsun ne bileyim milyonlarca dizi izliyorum şimdi aklıma gelmeyen.izlemek istediğim şeylerin hangisi netflix çatısı altında öğrenmek istiyorum fakat bir kaynak bulamadım, bilen varsa ve yeşillendirirse sevinirim.

ayrıca herkesin dediği gibi fiyatlar hoş değil, türkiye'de internetten bir şey alacak insan genel olarak 10-15 liradan yüksek rakamları hep pahalı buluyor, ne bileyim ben 20 tl üzeri bir ücret gördüğüm zaman direk pahalıymış diyip geçiyorum,hani neler verdiği pek ilgilendirmiyor.korsan kullanmaktan pek hazetmeyen biri olarak spotify'ın uyguladığı fiyat politikasından ötürü uzun zamandır premium kullanıyorum ve müzik ihtiyacım benim için spotify ve daha fazla destek olmak istediğim sanatçıların albümünü almak için kullandığım itunes lle birlikte kapanıyor.

netflix'de dizi ve film ihtiyacımı tek platform üzerinden giderecekse an itibariyle üyelik alacağım.

sırf her şey bölük pörçük diye spor müsabakaların yayınlandığı kanalları evde bulundurmuyorum mesela.süper lig için digiturk, avrupa için tivibu, nba ve moto gp için dsmart...anasını satayım eve küçük çaplı uydu istasyonu kurması gerekiyor insanın sporseverliğini tatmin etmesi için.

neyse çok dağıttım konuyu, netflix'in ülkemize hayırlı olmasını dilerim.
  • kendi dizileri hariç tv'de yayınlanan dizilerin sezon bitince eklenmesi kadar saçma bir şey görmedim. diziler yayınlanacak, millet oradan, buradan izleyecek, burada onlarca entry girecek ama ben sezonun bitip aylar sonra netflix'e eklenmesini bekleyeceğim. lan digiturk bile neredeyse aynı anda yayınlıyor, hangi devirde yaşıyoruz.
  • donanım haber ölücülerini sözlüğe eviren.
  • içerik çok zayıf. türlerin çoğu yok, lbgt filmlerinin tammamı kaldırılmış. karşılaştırmak için abd netflix vs türk netflix:

https://twitter.com/…enar/status/684865048112721923
  • fiyatlandirma konusunda pahali oldugunu dile getirenler var. turkiye sartlarinda bakilirsa siradan bir vatandasimizin vermek istemeyecegi bir tutar. ancak olaya bir de "business" mantigiyla bakmakta fayda var.
    1. saglanan hizmet kullaninca tukenen bir hizmet degil
    2. turkiye ile belcika veya amerika halki ayni olamaz.
    adamlarin fiyati amerikada $7.99 evet ama adamlarda surumden kazanma gibi bir mantalite soz konusu bir de rekabet elbette. turkiyede surumden kazanmak mumkun olmayacaktir, cunku netflix turkiyede belli bir kesim insana hitap edecektir. rekabetin olmamasi da ayrica olayin cabasidir.
    amerikada spor salonlarinin aylik 10$; turkiyede aylik 100lerce lira olmasina benzetilebilir. adam hizmeti koyuyor ortaya ne kadar cok talep olursa o kadar iyi ancak turkiyede ragbet cok olamdigindan fiyatlar yuksek.

olay tamamen isletmenin en temel kurallariyla alakali (bkz: arz talep) ve (bkz: rekabet)

ayrica dipnot olarak eklemek isterim ki netflix uyeligim var diye en yeni veya en iyi filmleri izleyebileceginizi hicbir zaman dusunmeyin.
    (bkz: bireysel tecrube)
  • türkiye' ye gelmesi sosyolojik olarak belli bünyeleri rahatlatacak teknolojik hizmet.

''bu içerikleri torrente de dizi izleme sitelerde de bulabilirsiniz'' diyenler, herkesin hayat normları sizin gibi değil. ''90 larda çocuk olan nesil'' gibi. bu insanlar artık belli bir ''eşik'' yaşa gelmeye başladı, hatta çoğu ev bark sahibi bile oldu. ee bu nesil bir önceki nesil gibi de değil. küreselleşmeye şahit olmuş, teknolojiyle iç içe büyümüş, baya bildiğin internet çağını en yoğun haliyle yaşamış ve hala yaşamaya devam eden bir nesil.

bu adam/kadın iş güç sahibi oldu artık. akşam işten gelince televizyon karsında vakit geçirmek isterse ne izleyecek? acun mu izleyecek, yoksa big brother türkiye, evlenme programı, uzun bakışmalı yerli dizi mi izleyecek? yabancı dizi/film izlemek istese peki? torrent peşinde mi koşacak yoksa her köşesinden penis büyütme reklamı fırlayan dizi sitelerine mi girecek?

bence spotify netflix gibi hizmetler de tam da bu noktada devreye giriyor. akşam eve gelince açacak parasını bastırdığı netflix' ini, istediği diziyi filmi her neyse izleyecek artık.
hesabın var mı? giriş yap