şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gerçekten sebebini merak ettiğim olay.

discovery en iyisiydi ki o da baya vasattı. neden yapamıyorlar?
  • (bkz: okja)
  • netflix daha önce bir dvd kiralama şirketiydi, sonra bu kiralama mantığını streaming'e dönüştürdü ve son global hamlesiyle tüm dünya tarafından bilinir oldu.

long tail dediğimiz bir metod benimsiyorlar. nasıl bir dinozorun upuzun kuyruğu kalından inceye ilerliyorsa netflix de o şekilde. kalın etli butlu yerler (iyi filmler) daha az, fakat bir sürü boktan film var, kuyruğun ince kısımları.

bu biraz zorunluluktan elbette, filmlerin haklarının sahipleri filmleri paket olarak satıyor. bir a film yanına (fight club) sen gidip iki tane c hatta d film (plan 9 for outer space) almak zorunda kalıyorsun, çünkü öyle paketlemişler.

bir de original content meselesi var, yani kendi yaptıkları işler. şimdi bu adamlar bir hbo değiller, hbo mükemmel bir durumda, herkes çıldırıyor onlar için. fakat netflix marco polo gibi vasat işlere yeşil ışık yaktı. görünürde güzel, kim marco polo'yu izlemek istemez, ama istemiyorsun başlayınca işte. kısaca netflix bir toyota'ysa hbo tesla.
  • kendimce en iyisinin to the bone olduğunu düşundüğüm filmler .
  • ben iboy'u çok beğenmiştim başka izlemedim ama
  • filmlerini beğenmesemde dizilerine hayranım.
  • bir şu tabiri çıkardılar amk ; "klasik netflix filmi". adamların yaptığı bütün filmler kaliteli, bütün filmler ciddiye alınmış, hepsi birbirinden keyifli. hepsi belli bir seviyenin üstünde. vasat işe yer yok netflix platformunda. hala beğenmiyorlar.

sol baştan hepsini açıp tek tek izleyiniz efenim. bitirip de beğenmeyeceğiniz bir tane bile bulamazsınız.
  • iyi güzel başlıyor, gelişme kısmında da sorun yok ama is finale gelince ağır sıçıyor. hep bi devam filmi olacakmış gibi konuyu bağlıyolar. tutarsa ikincisini cekeriz kafasi.

doğru düzgün sonu olan filmine ben denk gelmedim.
  • olabilecek en az masrafla kapatılmaya çalışılmış gibi duran filmler.