şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
3968 entry daha
  • şuraya içeriği zayıf, en fazla 1-2 ay idare eder sonra da hiçbir şey bulamazsınız diyen insanla tartışmak bile abes.

türkiye'ye geldiği ilk günden beri üyesiyim. çoğu zaman işte elim boşsa birkaç bölüm dizi veya belgesel izliyorum, çoğu akşam da ailecek ana sayfaya gelen filmlerden veya belgesellerden mutlaka birkaç bölüm izliyoruz. ve hala buna rağmen yeni şeyler bulabiliyoruz. bazen eşim bir diziye rastlamış oluyor onu bana öneriyor, bazen ben ona bir şey öneriyorum, bazen gündüz şunu gördüm akşam izleyelim diyoruz ona bakıyoruz. çocuğuma kids kısmından bir şeyler seçiyorum arada, o kısmından da oldukça memnunum.

bu platforma hiçbir şey yok, 1-2 ay izler sıkılırsınız diyen ya sürekli netflix'teki içeriği karıştırıp tüketen ve evinden burnunu dahi çıkarmayan, başka hiçbir işi olmayan tam takır boş birisidir ya da marjinal olmak için bok atıyordur. yıllardır günün her saati aktif olarak kullanmama rağmen listeme eklediğim şeyleri bitirmeye fırsatım olmadı bile.

saçma, iki üç bölüm izleyip sıkıldığım dizileri, saçma bulduğum filmleri, boş yapımları yok mu peki? evet, tonlarca var hatta bazıları pr yaptıkları, parayı gömdükleri yapımlar. buna rağmen izleye izleye bitiremeyeceğiniz sayıda yapım var. sadece anasayfaya düşenleriyle değil daha derinlemesine epey büyük bir arşiv var.

burada kimsenin reklamını yapacak değilim, evimde internet aboneliğimde gelen tv+ var ve bein aboneliği yüzünden beinconnect'i de deneme fırsatı da buldum. zamanında blutv'yi de denedim. netflix'in rahatlığı yanında bunlar hava-civa. bu kadar uğraşacak olsam torrent'ten çeker izlerim dedirtiyor insana. çok seçiciyseniz, abd'deki private kanalların güncel yayınlanan dizilerini izliyorsanız veya vizyondan inen filmler direkt önüme düşsün diyorsanız, kusura bakmayın ama kimse bunu size ayda 40 liraya sunmaz. onun için itunes'a bakacaksınız, dumanı üstünde filmleri 16-20 lira bandına, epik filmleri 6-10 lira bandına alıp ömürlük arşivinize ekleyebilirsiniz. 2-3 film parasına dünyanın her yerinde kullanabileceğin bir streaming servisi sunuyorlar sana.
  • rupaul’s drag race all stars programının yeni bölümünü cumartesi günü ekleyen ancak tam iki gündür çevirisini yapamayan, seyirciye saygısı olmayan platform.
    bir saatlik, üstelik ingilizce altyazısı mevcut olan bir bölümün çevirisini yapmak ne kadar sürebilir?
    amatör dizi siteleri bile bir kaç saatte çeviri yapabilirken bir sürü insanın izlediği bir yarışmanın çevirisini bile yapmıyorsan yazıklar olsun sana netflix türkiye.
    bunu seyirciye olan büyük bir saygılısızlık olarak görüyor ve ay sonunda üyeliğimi iptal ediyorum.
  • vallahi köpeğiyiz köpeği !
  • aylık olarak 40 tl ödüyorum. toplamda dört ekrandan izliyoruz. 10 tl/ekran ücretine bakıldığında içeriğinin ve verdiği hizmetin gayet yeterli olduğunu düşünüyorum.

insanlar ayda 10 tl ücret ödeyip karşılığında ne bekliyorlar acaba?
  • almanya icerikleriyle turkiye icerikleri arasinda birkac dizi ve alman yayinlari disinda pek fark olmayan platform. almanya’dayken netflix’e tekrar abone olmustum fakat fiyat farkindan dolayi turkiye’deki netflix’e donmeyi dusunuyorum acikcasi.
  • başından beri üyeyim, insan gibi izleyince içeriği gayet idare eden platform. kids kısmı da bayağı başarılı.

yalnız çeviri açısından aynı şeyi söylemek zor. misal:

- got a lot to catch up on.
    - üstünde bir sürü ketçap var.
    sons of anarchy(s2:e1,40:42)
  • kids kismindaki son donemde yaptiklari ataklar gayet guzel, tum guncel cizgi filmler hem de dublajli olarak izlenebiliyor. kizim bunu cok begendi :)
  • family guy’ın reklamını şimdi tüm sezonları izle diye yapan fakat ne hikmetse sadece 12-16.sezonları izlenebilen platform. kalan sezonlarını ne zaman ekleyecekler sinirle bekliyorum bakalım.
  • vpn'le amerika netflixi kullanirken altyazı ve dublajın gitmeme yolunu varsa bilmek isterim

edit: soranlar olmuş. kullandığım vpn: ivacy
381 entry daha