• neden açılmadığını merak ettiğim şirket.
    bu arada hahaha. evet solda görünce "sandalyeden düşen" çok yazar olmuştur eminim.
  • 2016 yılında hizmete girmesi beklenen şirket, tabii adı daha farklı da olabilir.
  • son zamanlarda yanlışlıkla vpn'i açmadan netflix uygulamasına girdiğinizde "yakında netflix bu bölgeye geliyor" mesajı vererek elinin kulağında olduğunu belli etmektedir.
  • gelmesi çok iyi olur fakat bu internet hızları ve daha önemlisi "adil kota" muhabbeti aşılmadıkça esas değerini bulamaz. 3-5 full hd dizi izleyeceğim(ki mesela netflix amerikada 4k yayına başladı diye biliyorum) sonra hızım 3mbps'e düşecek öyle mi? ya bir şekilde anlaşma yapacaklar özel paketler hazırlatacaklar(ttnet netflix paketi 10mbps gerçek sınırsız gibi gibi...) ya da zor.

bir de, netflix original series olarak türkiye'de dizi yaparlar mı ki*
    (bkz: netflix original series kartlar vadisi)
  • (bkz: #50712632)
  • ne kadar iyi niyetli insanların olduğunu gösteren sistem, türkiye'deki rakibi tivibudur ve netflix ile tivibunun anlaşma yapıp adil kullanım kotası engelinin kaldırılmasını umuyorlar, inşallah ttnet verdiği hızı netflix için kısıtlamaz da şu anki hızımızla kullanabiliriz.
  • geldikleri gündem itibaren spotify tartışmaları x 2 formulü uygulanacak kendilerine. özellikle ekşide.
  • netflix türkiye vs olarak değil, netflix olarak gelecekler. şubat hadi bilemedim mart diyelim.
  • akk vb gibi tartışmalar yersiz. çünkü tivibu veya superonline tv aynı modem üzercide bile olsa diğer internetten bağımsız bir kota kullanıyor. yani zaten akk'yi etkilemiyor (bir "acaba" ekleyeyim. sol'da böyle. bu yüzden ttnet'te de böyledir diye düşünüyorum-mesaj geldi ttnet’te de böyleymiş.)
    netflix abd'de ciddi bir streaming verisi tüketiyor youtube ile birlikte. bu yüzden şirketler (isp) ve netflix arasında ciddi "savaşlar" dönüyor. şirketler net neutrality'yi dayatmak (sansürle birlikte) istiyor. netflix ise bunun kendisi ve kullanıcısı için zararını biliyor.
    (bkz: #49450831)

yalnız netflix and chill kalıbı yerine bizde neler yazılacak merak etmiyor da değilm.

ayrıca emin olun abd'deki kadar "patlamayacaktır."
    şöyle düşünün.... bu seçimde chp'nin iktidar olacağını sanıyorduk şu sözlükten kafamızı kaldırmadığımız için. şimdi burada da torrentten, dizimag'dan kafasını kaldırmayan adam "whoa!" (!) diye atlayacak. ama konyadaki arka camında tuğra olan arabalı adam "netflix ne lan" diye atv (hd) seyretmeye devam edecek.
    unutmayın ki türkiye'den bir tnt geldi, geçti. üstelik bedava olduğu halde!

firuz nn hakkında dedi ki : isp'ler net neutrality'i kaldırmak istiyor. net neutrality sayesinde kimden geldiği yahut kimden istendiğinden bağımsız olarak her bir veri isteği aynı biçimde işlem görüyor (kağıt üstünde, tabii). kaldırıldığı takdirde, netflix'in başı belaya girecek.

ben nn hakkında çok bilgiye sahip olmasam da sopa ve nn ile zaten sansür, kısıtlamalar ve "halkın lehine olmayan" bir çok uygulama getirilmeye çalışılıyor veya getiriliyor. bunu vurgulamak istemişim. (ki yazdığımı okuyunca benzer bir şeyler yazmışım yukarıda da) yani bir şirket diğerinin önünü kesebilecekse bunu yapmaktan çekinimiyor. yeter ki kendi daha çok kazansın. halk da umurunda değil, karşı şirket de.

sanırım ben aklıma ilk geleni yazdığım için bazı şeyleri tam yansıtamadım kafamdaki.
    zombieg diyor ki: "servis saglayicilari (comcast, time warner) net neutrality'yi dayatmak degil ortadan kaldirmak icin mucadele veriyor. net neutrality'yi savunan internet uzerinden veri aktaran netflix gibi firmalar. orada kucuk bir anlam kaymasi olmus gibi geldi"

benim açıklamam ise: aslında ben daha çok akk temelinde "regülasyon getirilmeye çalışılması"nda dikkat çekmek istedim. o yüzden öyle bir anlam kayması var aslında. amacım nn veya sopa kime yarar'dan çok öyle veya böyle birileri regülasyon getirip bazı şirket veya halkın zararına olacak yasalar çıkarıyor, çıkarmaya çalışıyor. sonuç olarak hiç bir zaman halkıın yararına bir şey yapılmıyor. ya sansür amaçlı ya daha çok kâr amaçlı yasalar. başka bir şey değil....

yani internet ilk çıktığı zaman gibi özgür değil. artık kaptalizmin para kazanacağı bir kaynak. bu nedenle de (içinde her türlü içerki olması yüzünden de) hem sansür hem de internetin içindeki paradan nemalanmak için bir savaş var. bu savaştan ise zarar eden her zamanki gibi halk.
  • sansür, sigara-içki buzlama, küfür bipleme gibi ek uğraş getirecek iş yükünü göze aldılarsa hoş geliyorlar.
hesabın var mı? giriş yap