şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
  • buradan bakıldığında yasadışı bir reklam kampanyası yürütmüş gibi görünen yayın firmasıdır.

neden yasadışı olduğu 100 kere yazıldı. altına reklam falan yazmadan insanlara viral niyetine tehdit mesajları gönderemezsiniz, olmaz. durum bu kadar basit. tabi bir insan bunu kasıtlı olarak anlamak istemiyorsa eğer, sen nasıl anlatırsan anlat o anlamayacaktır.

olaya yönelik net bir açıklama yapmaları gerekir, yapmazlarsa kayıpları daha büyük olacaktır. bu bir tehdit değil, halkla ilişkiler biliminin de desteklediği bir öngörüdür.
  • "neler yapabileceğimizi izle ve gör" gibi açık bir mesaj varken yazarlara attıkları özel mesajlar nasıl yasa dışı olabilir? waldo rumuzundan da mı bağlantı kuramadınız? waldo rumuzunu görünce aklımda direkt netflix geldi ki bölümü izleyeli 2 sene oldu neredeyse.
    adamlar bariz "öyle böyle değil çok güzel işler yapıyoruz, izleyin ve görün." demiş, bunu anlamaktan da mı acizsiniz anlamadım.

sözlük üzerinden uyuşturucu mu satıyorsunuz, sözlüğü terörist faaliyetler için haberleşme ağı olarak mı kullanıyorsunuz da gelen mesajdan korkuyorsunuz anlamadım ki?
    tevekkeli değilmiş ondan televizyonda "adına fetö'ye para gönderilmiş diye kandırdılar, bilmem kaç bin lira parayı çöp kutusuna attı" temalı haberleri duyup duyuyoruz. demek waldo değil de başka bir nickle "çöpe para at yoksa hapse girersin." temalı mesaj atılsa kim bilir neler olacakmış.
    hayır, madem yasal değil götünüzü kaldırıp dava açın o zaman.
  • hiçbir politik görüşüm yok, düşmanım yok , kutuplaşmayı sevmem ona rağmen sabah sabah canımı sıkmışlardır. mesajı da ciddiye almadım ama bir 10 dakika sabahleyin “bu ne ya” diye zihinsel bir vakit harcadım, başlığı görene kadar bok gibiydi kanka.

2007 den beri netflixciydim ama türkiye’de kullanmadım hiç kötü diye, ama bundan sonra hiç izlemem.

bunun bir ileri adımı insanların evini ses bombası ile bombalayın, sonra da “aa haberin yok mu çidem o fulenmaker dizisine bi atıftı aşkım yaaa ayrıca ses bonbası nolucak ki bi zararı yok “ diyen hayat israfı dizikolik davarlar çıkacaktır.

kan davalısı insanlar var, onlar kapılarını bile açmaz yabancılara.
    türkiye’de reklamcılık 0, sıfır ya, nerde kabiliyetsiz beyinsiz varsa reklamcı olmuş, son yıllarda izlediğim tek düzgün reklam pegasus’un yemek-bilet reklamıydı.

bu reklamı başarılı bulan empati özürlü, ilgi budalası zeka küplerini birbir mallara ekledim, tek üzüntüm keşke gerçek hayatta da böyle bir şansımız olsa, yani çevremizdeki bu reklamı başarılı bulanları bilebilsek de hayatımızdan şak diye silebilsek bu parazitleri.

fırsatı olan netflix amerika’yı arasın, ben de arayacam fırsat olursa. bakın net söylüyorum bir tane yönetici bırakmazlar o koltuklarda, benzer bir olay arkadaşa gelmişti, büyük bir abd şirketinin türkiye temsilcisi böyle
    davranmıştı adam mail döşedi tüm management alındı işten.
  • reklamın iyisi kötüsü olmaz sözünün neler için söylendiğini bir daha düşünsün. sizin dediğiniz o söz magazin için söylenmiştir ve magazinde bile pek geçerliliği kalmamıştır. magazin olayları bile kısa süre konuşulur, birkaç kanal konunun muhatabına para verir davet eder ve fos diye söner.

bilip bilmeden reklamın kötüsü olmaz zırvalığını kullanmamak lazım. bunun reklamı da gördüklerimin en kötüsüydü. hiçbir şirketin bundan daha kötüsünü yapabileceğini sanmıyorum. benim için artık netflix diye bir şey yoktur. bu kadar saygısızca bir şeye reklam demeye utansınlar.

(bkz: #73155473)
  • kusura bakmayın ama açıkçası "yapacağınız virali sikeyim" dedirtmiş firmadır.

milletin davalı olduğu birisi var mı, gerçek hayatta tehdit aldığı birisi var mı, millet kimlerle muhattap oluyor, türkiye gibi saçma sapan bir ülkede millet nasıl bok yoluna gidiyor düşünmeden endişelenenlerle dalga geçen giriler yazmışlar bir de. ulan herkes sizin gibi işsiz, sizin gibi dertsiz mi? milletin bin tane derdi var şeyini şeedeyim. ben yine burada pek bir şey yazmıyorum, dolayısıyla birisinin beni karıştırdığını düşündüm ve sonra nick altını okudum ama birçok insan burada anonimliğine güvenerek içini döküyor, rahatlıyor. ekşi sözlük böyle bir şakanın yapılacağı son yerlerden birisi bence. düşünsenize; anonimliğinize güvenerek buraya gelip kafa dağıtıyorsunuz, sonra çat bu mesaj geliyor, üstelik belki de daha ilgili yazarın nick altına da hiçbir şey yazılmamış, diziyi izlemiyorsunuz, cevap atıyorsunuz gitmiyor vs. hiç hoş olmayan şeyler.

ayrıca böyle provokatif bir şekilde özel mesaj üstünden reklam nedir yahu? resmen taciz. normalde girilerle ilgili mesaj atınca millet üstüne özelden tartışmak güzel oluyor ama şu noktadan sonra özel mesaj olayını kapattım vallahi. gerçi site istese yine gönderir, biliyorum ama en azından 1 saniye bile olsa "ne oluyor lan?" demem, direkt siktiriboktan bir reklam olduğunu anlarım. yönetimden rica ediyorum bu tercihime saygı gösterip artık bir dahakine bana bir şey yollatmasınlar.

önceki bir girimde netflix için olumlu şeyler yazmıştım, şu vakitten sonra netflix hakkında olumlu konuşanı siksinler. saadettin teksoylu, orklu reklam falan iyiydi. bu sefer güldürmedi netflix.
  • reklam değil taciz. keşke bu kadar glokalizeşmeseydin be netflix.
  • özür dileyeceklerine hala kaymağını yemeye çalışan acayip bir firma...
    https://twitter.com/…kiye/status/946857518017515520
  • türkiye pazarına girdiklerinden bu yana büyük bir mutlulukla kullandığım platform.

özel mesajla viral reklam olayını da çok sevimli buldum. pek çok yazar arkadaş korktuk, içimiz titredi, bu tehdittir, terördür, bilmem nedir diye bir ton şeyler yazmış. gerçekten hayretler içinde okuyorum yazılanları.

adamlar seni ne telefonla rahatsız etmiş, ne spam sms göndermiş, ne gezdiğin sitelerde sağdan soldan reklam kutucuğuyla doldurmuş ekranını. daha önce hiç yapılmamış bir farklılıkla yapmış reklamını. hiç tanımadığın bir rumuzdan gelen ve senin için pek bir anlam ifade etmeyen cümleyi ekşi sözlük mesaj kutunda okumak seni bu kadar mı korkutuyor ben anlamadım. sokakta yürürken biri kaş göz yapsa arkanı dönüp avaz avaz bağırarak koşacaksın demek ki :)

zaten birkaç saat içinde olayın aslı astarı da çıkmış. neyin eleştirisi, neyin itin götüne sokması, neyin boykotu bu?

o bu değil de ben ömr-ü hayatımda reklamdan ve yapılan işten para kazanmaktan bu kadar rahatsız olan bir kitle görmedim. puhu tv'den fi izler reklamlara laf eder. sıfır bir dizisi blutv'ye transfer olur küfreder. izlediği filmde bir ürün yerleştirmesi görür ifrit olur. istiyor ki her şey ücretsiz ve reklamsız olsun, film/dizi yapımcı ve oyuncuları hobi olarak yapsınlar bu işi.

onlar reklam yapacak ki izlenecekler, izlenecekler ki para kazanacaklar, para kazanacaklar ki güzel güzel filmler/diziler yapmaya devam etsinler bu kadar basit bir döngü yahu.
  • üyesi değilim, olay hakkında da fikrim yoktu, ama herkes "tihdit idiyı" diye ağlayınca araştırdım.

tehdit falan diyince ben de harbi kallavi falan bir şeyler gönderdi sanmıştım

"yaptıklarını biliyoruz, bizim ne yapacağımızı izle ve gör" tehdit mi la ahahah? böyle bir mesaj görsem en iyi ihtimalle biri taşşak geçiyor derdim.

atalarımız zamanında güzel bir söz söylemiş (bkz: osuruktan nem kapmak)

sanırsın herkes kokain ticareti yapıyor amk ahahahah. gece gece hiç güleceğim yoktu lan.
  • reklam degildir dedim dedim gercekten reklam cikti iyi mi :/ seym on mi! (bkz: iamwaldo/@the spy in the attic)

ama bu viral taktiklerini begendigim gercegini degistiriyor mu, hayir. uyeligim zaten vardi, simdi sayelerinde hic daha once goz ucuyla bile bakmadigim black mirror yardiricam bu gece. hadi bakalim...

tenk yu netfiliks torkiy :*