şükela:  tümü | bugün
461 entry daha
  • biraz trajikomik bir tasarıdır. bu ülkede damacanalar tecavüze uğradı, 70'lik dedeler köpeğe hallendi, tecavüz haberlerinin, gasp haberlerinin haddi hesabı yok, madde kullanımı almış yürümüş yaş ortalaması neredeyse beşikte çocuğa düşmüş, türkiye'de ki herhangi herhangi bir liseye özel kayıt cihazı yerleştirin küfürün gırla gittiğini, sokaktaki amcanın ağzında ayrı küfür olduğunu göreceksiniz ve rtük olarak gidip "aaa lan dedi, dur bunu bipleyeyim, aaa kız adamın elini tuttu dur o sahneyi kestireyim." deyip yaptırım uygulayacaksınız. bunca yıldır bunları yaptınız ve nasıl oluyor da bütün bu gasp, tecavüz, cinayet, madde kullanımı, küfür arttı? demek ki doğru yol bu değil.

    işin daha da komik tarafı "kötü örnek" olarak değerlendirip etkilenecek olan kimseler yasal olmayan sitelerden yine ulaşıyorlar ki, bu içeriklere, sen tutuyorsun bilinçli tüketici netflix kullanıcısını yani o kötü örneklerden etkilenmeyecek, çocuğunu bu içeriklerden uzak tutabilecek bilinçle olan kullanıcıyı dalga geçer gibi sansür uyguluyorsun. harbiden nasılsın bir çelişki, örnek alacak adamları engelleme, etkilenmeyecek adamı engelle.
  • internet bu engelleyemezsiniz. yapımcılar tv'deki baskıdan dolayı internetten yayın yapmaya başladılar. bu baskının bir sonucuydu. şimdi rtük oraya da girdi. sen bu ortamda da dizileri yayınları bastırırsan yine bir yol bulunacaktır.

    çok çok diziyi çekerler, insanlara mesaj atarlar olum! 90'lar zihniyeti ile engelleyebileceğinizi mi düşünüyorsunuz gerçekten, bu inanılmaz yahu.