• yakın zamanda yapılacak karşılaştırma.

blutv yakında iddialı bir yerli dizi ile gelirken, netflix türkiye ise çok yakında bir proje ile yarışa dahil olacak.

buna yarış diyorum çünkü kalite konusunda ciddi endişelerim var. * *

edit: blutv'nin ilk dizisi masum ile iddialı bir giriş yapmış bulunduğu karşılaştırma.

edit 08.2019: netflix farkı açtı.
  • blutv doğan grubuına aittir
    netflix değildir

bu bile seçim yapmak için yeterlidir
  • netflix; dvd aboneliği ile işe başlamış ve lojistik performansı sayesinde büyümüş bir proje
    blutv; netflix ve türevleri çok popüler oldu diye ortaya çıkmış proje

bu arada blutv çok başarılı olabilir, olmalıdır da. ancak vizyonunu türkiye ile sınırlandırırsa çok üzülür.
  • birisi evetçidir.
    diğerinin konuyla alakası yoktur.
  • erken yapılan kıyaslama. yazın tarafıma tekrar sorun. ya da bana ne soruyorsunuz, yazın birer ay üye olun bakın içeriğine karar verin. bu kadar basit. iyi pazarlar.
  • blutv and chill
  • gerizekalı dolu burası. boykotsa defol ötede yap lan boykotunu. sabah beri ikisini karşılaştırıcam diye bakınıyorum. boykotmuş. netflix babasının leblebi dükkanı sanki. biri anamızı öbürü babannemizi yalıyor merak etme. boykotuna senin.......
  • bu ne biçim versus lan ?

çarpılırsınız.
  • ikisini de bayadır kullanıyorum. şöyle kısa bir karşılaştırma yapacak kadar deneyimim oldu:

* hem yerli hem yabancı film olarak blutv çok önde. netflix de adam akıllı film yok diyebilirim. tam aksine blutv bir filmin dvd'si çıktıktan kısa süre sonra sisteme ekliyor.

* orijinal dizi olarak netflix önde zaten bilmeyen yok. blutv aldıracak bir yabancı dizi zaten yok. yerli dizi olarak da masum izlenebilir. 7yüz'ün bir iki bölümü işe yarar. başka da bişey yok.

* blutv arayüz berbat. serverları leş. netflix'in full hd gram takılmadan oynattığı internet ile blutv çöp gibi bir görüntü veriyor. kalite geliyor gidiyor sürekli. çoğu zaman takılıyor. bu server kalitesi üyeliği iptal ettirecek kadar kötü.

tüm bunlar ışığında blutv'nin ciddi altyapı yatırımına ihtiyacı var, o kesin. netflix'in ise her gün yeni filmler eklemesi lazım. nasıl alamıyor bu filmleri anlamak mümkün değil. aslına bakarsanız ikisi de şu an üyeliği hak etmiyor.
hesabın var mı? giriş yap