şükela:  tümü | bugün
 • özellikle (bkz: covid-19) nedeniyle evden çıkamadığımız şu günlerde, birçoğumuzun kaliteli zaman geçirmek adına dizi ve film izlemek için kullandığımız (bkz: netflix) platformuna * dediğimiz iç seslerimizden sesimizi duyurabileceğimizi inandığım başlık.
  benim önerim, içerik aramalarında türkçe dublajın olmasının daha iyi olacağı yönünde.

  edit: çok fazla mesaj geldi, arkadaşlar ben de bu konulardan dertli olduğum için başlığı açtım. netflix ile uzaktan yakından bir temasım yok, bu başlık bir pr çalışması değildir.
 • yeniden izle var,
  izlemeye devam et var,

  öve öve öküz edilince neymiş bu diye merak edip, 5 dakika ancak sabrettiğim recep ivedik’in yerleşeceği “aman uzak dur” listesi yok.
  top 10’de yardırmakta.
  hayır hepsini geçtim, “izlemeye devam et” diyor.

  ulen bari silmeme izin vereydin.

  edit : tarayıcıdan girilerek silinebildiğini hatırlatan yazarlara teşekkür.
  mobil uygulamada olmamasına mazeret olamasa da, hiç yoktan iyidir.

  edit 2 : mobilden düzenleme için;
  _ tarayıcı açıp netflixe giriş yapıyoruz.
  _ masaüstü görünüme geçiyoruz
  _ sağ üstte beliren profil sembolüne tıklıyoruz
  _ açılan menüden hesap ayarlarına giriyoruz
  _ profil ve ebeveyn kontrollerinden hesabımızı seçiyoruz
  _ açılan menüden izleme etkinliğini görüntüle seçiyoruz
  _ filmi bulup kaldırmak için “tik” liyoruz
  _ çıkan mesajla, mutlu olup el çırpmak için 24 saat beklememiz gerektiğini öğreniyoruz;

  “24 saat içinde, recep ivedik 6 netflix hizmetinde izlediğiniz içerikler arasından kaldırılacak ve içeriği yeniden oynatmadığınız takdirde bundan sonra size önerilerde bulunmak için kullanılmayacak.”

  komik şey *
 • artık kendi listemizi yapabilmemiz gerek.
 • bir kampanya diyelim.

  şu feedback listesini sunayım:

  1. siktiriboktan çeviri yapan siktiriboktan çevirmenlerinizin işine son verin de adam akıllı çeviri yapan, mecazi anlama kelime anlamını karıştırmayan çevirmenleri işe alın.

  2. izlemeye devam et listesinden yanlışlıkla bile basılıp hemen silinemeyen kutucukları silebilmek olanağı getirin.
  oğlum ona buna tıklıyor sonra bunlar sıraya giriyor ve asıl devam etmek istediğim yarım bir şekilde geride kalıyor.
  mesajlar üzerine ekleme: arkadaşım ben de biliyorum profile oradan hesaplara oradan ayarlara oradan izleme etkinliğine. vay baban kemiğine. ben istiyorum ki listeden bir şeyi her kaldırmak istediğimde atomu parçalamayayım. üzerine tıklayayım seçenekler çıksın sil diyeyim bitti gitti. teşekkürler yine de.

  3. puanlama sistemi getirin. izleyici puanlarına ve yorumlarına erişim olsun. bir şeyle ilgili yorum görmek için başka platformlara girmek zorunda kalmayalım. yoksa o site bu site gezeceksem neden adı lazım olmayan sitelerde izlemeyelim.

  4. ekşi sözlük moderasyonuna kafam girsin. dün başlık açıldığından beri ve bugün sabaha kadar başlıktaki entryleri şukela modunda incelediğimde en tepede olan bu entry nedense debe'ye girmedi ve ikinci sırada gelen entry debe'ye eklendi. şimdi ben anlamadım. debenin açılımı dünün en beğenilen entryleri mi yoksa moderasyon un en uygun gördüğü entry mi? entry küfür barındırıyor diye mi eklemediniz? o zaman siktiriboktan moderasyonunuzu silkeyim sözlüğe birşey olmasın.
 • tarayıcıfsn girdiğinizde izleme geçmişinin silinebildiği bilinmeyen dijital platform.

  asıl eklenmesi gereken, aynı listeme ekle gibi ben bunu izledim diyebilmemiz. sürekli daha önce başka yerde izlediklerimi gözüme sokuyor
 • eşcinselliği dayatmaniza gerek yok.
 • 23 nisan'da "young sheldon" isteriz.
 • mükemmelsiniz. kötü yorumları okuyup kendinizi üzmeyin sakın. bir kısım insanlar sizi hiç bir zaman anlayamayacak.
 • cihaz: redmi note 8 pro

  mediatek işlemciye optimizasyonun gecikmesinin azizliğine uğradım sanırım netlix.

  streamingde yüksek kaliteyi seçemiyorum standartta kalıyor. downloadda ise yüksek kaliteyi seçebilmeme rağmen full hd indirme yapmıyor. bu konuyla ilgilenilse çok iyi olur.
 • altyazılar hem çok yanlışlarla ve eksiklerle dolu hem de sürekli "siktir" kelimesini okumak bir zaman sonra bayıyor. anladık olduğu gibi vermek istiyorsunuz ama insanın kendisine sürekli küfür okutturmak aynı etkiyi vermiyor.

  bazı dizilerin bazı sezonlarının olmaması ve bazı çok bilindik filmlerin olmamasının basit sebepleri yok sanırım. getirin çabuk gibi altı boş sözler etmek istemiyorum ama bilinsin istiyorum yokluklarının sorun olduğu.

  tv uygulamasında bir kere uhd/4k diye bir liste gördüm bir daha geri gelmedi. onu sabit bir seçenek yapabilirler.