• bunu bir daha gösterme özelliği.

edit: bir yolu varmış;
    hesap / profil / izleme kısıtlamaları / xxx için izleme kısıtlamaları / ...

ana sayfa üzerinden engel yapabilsek çok daha pratik olur elbette.
  • edit: herkes chrome eklentisi önermiş ama biz tv'den izliyoruz, laptop ekranından dizi film izlemeyeli çok oldu. :) tv'de eklenti yok maalesef.
    -istediğimiz hızda oynatabilme özelliği. youtube'taki gibi bazı belgeselleri 1,5 ya da 2x hızda izlemek istiyorum. 1 hızla izleyince zaman kaybı gibi geliyor.
    -izledim olarak işaretleme. örneğin back to the future serisini önceden izledim, netflix önerip duruyor. üstüne tıklayıp "daha önce izledim" diyebilmek lazım.
    -ayrı ayrı listeler oluşturabilmek. şu an her şeyi tek bir listeye kaydediyor ama ben dizileri ayrı, filmleri ayrı listelemek istesem bile yapamıyorum.
    -görüntü kalitesini elle ayarlayabilmek. her seferinde başta kalitesiz başlayıp yavaş yavaş kalite artmasından sıkıldım. veya cam gibi izlerken aniden görüntü bulanık bulanık oluyor detaylar kaçıyor. seçelim 1080'i, internet uygun değilse dursun yüklesin devam etsin.
    -orijinal film ve dizi isimleri seçeneği... filmler genelde türkçeye çevrilmiş oluyor. çözüm olarak ing dil yaparsanız bu sefer türkçe içerikler ingilizceye çevriliyor.`
    -birkaç saniye izlenen içeriği hemen "izlemeye devam et" kısmına eklemesin. yanlışlıkla bastığım bir film bile hemen orada görünüyor, kaldırmak için siteden ya da uygulamadan uğraşmak gerekiyor.
  • ana sayfadaki 'gündemdekiler, komediler vb' başlıkları gibi bir de yakında yayından kalkacakları 'yakında gidecekler' diye bir başlıkta belirtsin. listeye aldığımız bir film veya dizi sessiz sedasız kaybolup gitmesin.
    edit (02.02.2021): o da olur bildirdi: her ne kadar netflix bünyesinde olmasa da turflix diye bir yer var, orası derdime derman oluyor kısmen. sağolsun.
  • adam gibi arama motoru kesinlikle, bir film aratıyorsun yok ama on tane film çıkarıyor karşına lan yazsana böyle bir şey yok diye
  • aynı anda coklu alt yazı seçeneği
  • exathlon gibi zırva saçmalıkları görmeme seçeneği gelebilir mesela. youtube'ta böyle mallardan nasıl kaçıp, engellediğim belli değil. sonra bir bakıyorum ki netflix'te birden karşımdalar. öyk..
  • izlemeyi yarım bıraktığımız şeyleri kolayca silebilmek
  • içerik puanlama sistemi. puanlar imdb gibi bir yerden direkt çekilse de olur, netflix kullanıcılarının verdiği puanlar olsa da olur, ikisi bir arada olsa da olur. yeter ki bir puanlama sistemi gelsin. hatta cidden objektif olarak tüm iyi ve kötü yorumları görebileceğimiz bir yorum sistemi çok iyi olurdu.

bir şeylere başlamadan önce en azından beklenti ayarlama manasında yararlı olurdu. fragmanı ilginç gözüken bir şeyi gör, gidip imdb puanına bak, çeşitli yerlerde izleyenlerin yorumlarını oku, izlemeye değer mi değmez mi diye düşün. bir sürü iş. daha da kötüsü bodoslama izlemeye başlayıp beğenmediğin halde izlemeye başladığın şeyi bitirmeden kapatmama takıntısından dolayı vakit kaybetmek.

edit: @gallagher'ın bir sitesi varmış sırf bunun için. baya faydalı buldum, belki kullanmak isteyen olur diye buraya eklemek istedim. şuradan ulaşabilirsiniz.
  • sjw on/off
  • imdb, rotten tomatoes puanına göre dizme.

bu arada imdb amazona ait. 40 kilo daşşak varsa yaparlar. içeriğe bakınca zaten var olan daşdaşları aldırdıklarını biliyoruz.
hesabın var mı? giriş yap