şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çok zengin olduğunu düşündüğüm naif insandır.

  bizim gibi kenar mahalle çocuğu olmadığı için torrent, livetv.ru, acestream, vkontakte, youtube mp3 download, ublock'lu mozilla'dan reklamsız youtube falan da bilmiyordur.

  bizim gibi parazitlerin hayatta kalması için çok çalışıp çok kazanıp bu çarkı çevirecek parayı bunlara vermesi elzemdir. kendisine buradan teşekkürlerimi sunuyorum, sağol var ol, evet.

  reklam:
  (bkz: cyberpunk)
  (bkz: illegal maç yayını yapan şerefsizler)
  (bkz: ublock origin)
  (bkz: acestream)
  (bkz: iptv)
  konu hakkındaki etik görüşüm de budur

  edit: bir de çalışıyoruz demiyorlar mı hahaha. çalışın hayırlı işler, çalışın bol bol kazanın, bol bol harcayın ki bizim de işimiz görülsün, yaradan sizinle olsun kalp<3

  ya ben hakkaten cahilim, bilsem harcamam abi bana yol yordam göster diyenler yeşillendirsin.
 • netflix ile beinsportsu bilmem ama spotify’ın parasını sonuna kadar hakettigini goren insandir
 • bekardır. evlenene kadar sikinin keyfine yaşıyor.
 • büyük keyif aldığı şeyler için küçük harcamaları önemsemeyen insandır
 • işten arta kalan zamanından keyif almak için günlük 5 lira harcayan insandır. yaklaşık olarak;

  bein: 120 tl/ay
  netflix: 27 tl/ay
  spotify: 14 tl/ ay

  masraflar bu şekilde. mesela bunu yapıp sigara içmeyen bir insan her gün bir paket sigara içen insanın harcadığı paranın yarısı kadar para harcıyor. zenginlik algınızın hastasıyım. ayrıca keyfin tasarrufu mu olur?
 • müzik dinlemek, maç ve zaman zaman dizi-film izlemek için mp3 indirmeyle, kırık olmayan link aramakla uğraşmak ve reklamlarla keyfinin mahvedilmesini istemeyen insandır.

  açıkçası, ayda aşağı yukarı 150 tl tutan bu harcamaları, lüks olarak görmüyorum. ortalama bir gelire sahip olan kişiler, zevkleri için en azından bu kadarlık bir harcamayı kendilerine çok görmemeli diye düşünüyorum.
 • yukarıda belirtmişler.günlük 1 paket sigara içen insandan daha zengin değildir.daha sağlıklı olması muhtemel.zevkine düşkündür.

  not:hiçbirine üye değilim.spotify i ücretsiz sürümünü kullandım bir ara.netfilix dizilerini internet sağolsun.maçları da denk gelirse kahvelere gidiyorum.
 • olmaktan mutlu olduğum kişi.

  bir tek bein'e tam abone değilim. sadece premier lig maçlarını takip ettiğim için spor ekstra paketi yetiyor. o da aylık 10tl falan yapıyor.

  ha bi de spotify ve netlix'e kardeşimle birlikte üyeyim.
  bi de cepteteb kullanıyorum.
  dolayısıyla hepsi aylık 20-30tl'ye falan geliyor.

  pardon cinemaximum biletleri ne kadardı?
 • o benim. ayrıca sigara da içiyorum. bekar da değilim. zengin, hiç değilim. hayattan biraz keyif alamayacaksak niye çalışıyoruz ki?