şükela:  tümü | bugün
 • çok zengin olduğunu düşündüğüm naif insandır.

  bizim gibi kenar mahalle çocuğu olmadığı için torrent, livetv.ru, acestream, vkontakte, youtube mp3 download, ublock'lu mozilla'dan reklamsız youtube falan da bilmiyordur.

  bizim gibi parazitlerin hayatta kalması için çok çalışıp çok kazanıp bu çarkı çevirecek parayı bunlara vermesi elzemdir. kendisine buradan teşekkürlerimi sunuyorum, sağol var ol, evet.

  reklam:
  (bkz: cyberpunk)
  (bkz: illegal maç yayını yapan şerefsizler)
  (bkz: ublock origin)
  (bkz: acestream)
  (bkz: iptv)
  konu hakkındaki etik görüşüm de budur

  edit: bir de çalışıyoruz demiyorlar mı hahaha. çalışın hayırlı işler, çalışın bol bol kazanın, bol bol harcayın ki bizim de işimiz görülsün, yaradan sizinle olsun kalp<3

  ya ben hakkaten cahilim, bilsem harcamam abi bana yol yordam göster diyenler yeşillendirsin.
 • netflix ile beinsportsu bilmem ama spotify’ın parasını sonuna kadar hakettigini goren insandir
 • netflixe verilir, diğerkilerine ch
 • bekardır. evlenene kadar sikinin keyfine yaşıyor.
 • büyük keyif aldığı şeyler için küçük harcamaları önemsemeyen insandır
 • işten arta kalan zamanından keyif almak için günlük 5 lira harcayan insandır. yaklaşık olarak;

  bein: 120 tl/ay
  netflix: 27 tl/ay
  spotify: 14 tl/ ay

  masraflar bu şekilde. mesela bunu yapıp sigara içmeyen bir insan her gün bir paket sigara içen insanın harcadığı paranın yarısı kadar para harcıyor. zenginlik algınızın hastasıyım. ayrıca keyfin tasarrufu mu olur?
 • müzik dinlemek, maç ve zaman zaman dizi-film izlemek için mp3 indirmeyle, kırık olmayan link aramakla uğraşmak ve reklamlarla keyfinin mahvedilmesini istemeyen insandır.

  açıkçası, ayda aşağı yukarı 150 tl tutan bu harcamaları, lüks olarak görmüyorum. ortalama bir gelire sahip olan kişiler, zevkleri için en azından bu kadarlık bir harcamayı kendilerine çok görmemeli diye düşünüyorum.
 • yukarıda belirtmişler.günlük 1 paket sigara içen insandan daha zengin değildir.daha sağlıklı olması muhtemel.zevkine düşkündür.

  not:hiçbirine üye değilim.spotify i ücretsiz sürümünü kullandım bir ara.netfilix dizilerini internet sağolsun.maçları da denk gelirse kahvelere gidiyorum.
 • piracy fakirlik değil bir yaşam görüşüdür. insanların değer biçtiği araçların suistimal edilmediği bir ortam düşünün. ömrünüzün sonuna kadar abonesi olduğunuz üretici size sürekli aynı ürünü sunmaktan beis görmeyebilir. nasılsa kar ediyor. her gün aynı filmi izleyip duracağınız tuhaf bir distopya. fakat bir korsan çıkıp isyan eder, madem bizim varlığımızı yok sayıyorsunuz al bakalım der. hem yayınladığın saçma filmi de izliyorum hem de para ödemiyorum. sizi bunun önüne geçmeye zorlar. değişik diziler üretip sizden bu diziyi satın alanları kendi tarafınıza çekmeye çalışırsınız. bu üretiminize katkı sağlayan izleyici kitlesini kaybetmek istemezsiniz çünkü.

  https://youtu.be/jiyep02knzw

  dünyadaki hiç bir parametre önemsiz değildir, önemsiz olanları biz farkında bile olmadan yok olup gidiyor zaten. (bkz: kuyruk)