şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yakın gelecekte vuku bulması muhtemel durum.
  • yakında yasaklanacağı manasına gelmektedir.

uber - taksi gibi.
  • hiç bir gelecekte vuku bulmayacak durum. netflix'in işi ayrı, dsmart ve digitürk'ün işi ayrı.
  • ilk çıktığında cine5'e duyduğumuz hayranlığı hatırlıyorum. bu formatla ilk tanışmamız.. şimdi cine5 var mıdır, yok mudur onu bile bilmiyorum mesela.

digiturk, sinema kanallarının yanında ayrıca 'yayın akışı' da sunan bir oluşum. mukayese etmek için çok denk değiller netflix vesaire ile. ki; netflix'i bayılarak kullananlardanım ve 2000'lerin başından beri tv yayın akışı ile pek aram yok. o yüzden bu gibi girişimler tam bana göre. ne izleyeceğimi kendim seçme taraftarıyım. eminim benim gibi birçok kişi mevcuttur.

yeni girişim ve hizmetler gelişe gelişe kullanıma sunuldukça, eskilerin rağbet kaybetmesi çok normal bence.

tanım: bir şekilde mantıklı bulabileceğim önerme.
  • mümkün olmayan hadise.
    yıllarca televizyon izlemediğim için digiturk gibi platformlardan da uzak durdum. sadece film, dizi ve belgesel izlediğim için artık torrentle falan da uğraşmayayım legal şekilde izleyeyim filmimi dizimi diyerek uzun süredir netflix kullanmaktayım. ancak netflix'in türkiye'de sunduğu içeriğin kısıtlı olması, çevirisi olmayan film ve dizileri ingilizce altyazı ile veya altyazısız olarak izlemeye müsaade etmemesi sebebiyle bir süre sonra izleyecek kaliteli içerik kalmadı. dolayısıyla tivibu mu yoksa digiturk mü diye düşünürken kendimi digiturk izlerken buldum.
  • nişantaşı, bebek, suadiye üçgeninde parçalı bulutlu geçerli olan iklim.
  • d-smart'i bilmem; ama digiturk spor alaninda ciddi anlamda tekellesme yolunda. almadigi yayin neredeyse kalmadi. sampiyonlar liginden epl'ye kadar bunyesine katti.

bu bile digiturk'u ayakta tutmaya yeter.
  • netflix'in rakip sayılması için yayın akışı sunması gerekmektedir.

aslında güzel fikir olur. sürekli film ve dizilerin yayınlandığı ve free kullanıcıların da izleyebildiği bir canlı yayın akışı konulabilir. spotify'daki free kullanıcılara müzik dinletirken reklam göstermesi gibi yayın akışına reklam alabilir. lan!? bu bildiğin tv kanalı oldu. ayrıca niye olmasın ki?
  • netflix tv yayın akışlarını da bünyesine katarsa olur dediğim önermedir.
  • netflix abd'de bizim digitürk ve d-smart'a tekabül eden kablolu yayını bitirmek üzere. can çekişiyor kablolu yayın. her sene abone sayısı azalmaya, fiyatı artmaya devam ediyor. eğer türkiye'de de içeriğini zenginleştirebilirse, neden olmasın? insanlar televizyonu zaten ya maç ya da dizi için izliyor. başka bir şey için değil. beinsport'un internet paketine üye olup, dizileri de netflix'e kaydırabilir insanlar.