şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türk sinemasının unutulmaz filmi olan hababam sınıfı’nın müziğinin netflix tarafından kullanılması dikkat çekti.

netflix, the umbrella academy adlı dizisinin türkiye tanıtımı için hababam sınıfı’nın müziğini tercih etti. dizi, hababam sınıfı gibi okulda geçen maceraları anlatıyor.

hababam sınıfı’nın müziğini alıp the umbrella academy’nin fragmanı üzerine döşeyen netflix, youtube kanalında da “the umbrella academy | hababam sınıfı fragmanı” başlığını kullandı.

video
  • oldukça eğreti bulduğum pr çalışması. bir yanda hababam sınıfının pek de süper olmayan, tembel, hayta, sıradan öğrencileri; diğer yanda doğdukları andan itibaren "süper" olan amerikan veletleri.

bırakın bazı şeyler anılarımızda olduğu gibi kalsın arkadaş.ben hababam sınıfının müziğini duyunca mahmut hoca'yı, badi ekrem'i, inek şaban'ı, güdük necmi'yi,damat ferit'i, dom dom ali'yi ve onların hayata karşı sergiledikleri haylaz duruşu hatırlamak istiyorum. bu topraklarda bizden sonra yetişecek olan nesillerin de bu süper olmayan "kahramanların" öykülerini, rıfat ılgaz'ı, ertem eğilmez'i hatırlamalarını/bilmelerini istiyorum bu müziği duyunca; süper amerikan veletlerinin akademisini değil!

duyar kasmak gibi bir derdim yok. öyle abartılacak bir durum olmadığını da biliyorum ama izleyince ne bileyim, amerikan kültürüyle bezeli sahnelerde arka fonda hababam sınıfı müziğini duyunca içinde garip bir can sıkıntısı hisseden bir tek ben değilimdir sanıyorum.