şükela:  tümü | bugün
 • netflix'in yapı itibariyle pek çok içeriğe kucak açması güzel ancak şu güne kadar ortaya çıkarttıkları yapımların yarısından fazlası da tek kelimeyle çöp.

  sıfır önyargı ile izlemeye koyulduğum truva adlı dizinin üçüncü bölümünü yarıda bırakmak zorunda kaldım. öncelikle bilindik truva hikayesini fazlasıyla dejenere etmişler. konuya adapte olmak zor.

  ikincisi tarihi dokunun tam anlamıyla içine edilmiş. zeus, aşil gibi pek çok karakter siyah oyuncular tarafından oynanmış. ırkçı değilim ancak bu dizi ırkçı görünme korkusuyla kadrosuna serpiştirdiği siyah oyuncularla resmen canım konsepti batırmış.

  hani siyah oyuncu koyarsın ve savunman da "abi adam iyi oyuncu sırf siyah diye bu rolü vermemezlik olmazdı. karakteri çok iyi yansıtıyor..." şeklinde olur. başım üstüne. ama oyunculuklar rezalet ya. abi bin tane siyah yan karakter koy problem değil göze batmaz ama zeus'u, aşil'i siyah yapmak neyin kafası lan? hayır yani neyi ispatlamaya çalışmışlar anlamak mümkün değil.

  konu yunanistan ve çanakkale'de geçiyor. ulan bugün gitsen yunanistana çanakkaleye bu kadar siyah adam bulamazsın o devirde ne işi var bunların ne alaka?

  dizi tipik bir "yaptık oldu" örneği. ali ağaoğlunun toplukonut yapması gibi dizi yapmış adamlar. "bir dizi yapacaz zeus zenci olacak." diye senaristler girmişler toplantıya netflixteki sığırlar da yapın abi demişler resmen.

  netflix paralarını bu projelere harcayıp bir de utanmadan "netflix orijinal dizisi" diye büyük puntolarla başına yazıyorsa kusura bakmayın terbiyemi bozacağım ama bir siktirsinler gitsinler. abuk sabuk boş bir dizi izlemeyin izlettirmeyin. hatta aşkı memnuyu izleyin hikaye itibariyle pek de bir şey kaybetmezsiniz üstelik behlül'ü lanet olasıca bir nigga oynamıyor...