şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 0 510 prefixiyle gsm hizmetleri vermeye başlayacak olan firma. sth ve iss hizmetleri de varmış.
  http://www.netgsm.com.tr/
 • yeni bir gsm firması, fellik fellik eleman arıyorlar sanırım bu aralar, ihtiyacı olan varsa faydası dokunur belki, şöyle bir mail geldi:

  turkiye’nin yeni gsm operatoru netgsm oldu.
  0 510’lu numaralari kullanacak olan netgsm 2011 yili icerisinde sim kartlariyla piyasaya cikmayi planlamaktadir.

  netgsm hali hazirda turkcell, vodafone ve avea ile cagri sonlandirma baglantilarini kurarak internet uzerinden toplu sms hizmeti vermektedir.

  ankara'da ikamet edebilecek;

  universite ve yuksekokul mezunu deneyimli veya yetistirilmek uzere calisma arkadaslari aramaktadir.

  bolumler:
  bilgisayar muhendisleri
  elektronik muhendisleri
  endustri muhendisleri
  veritabani uzmanlari
  network uzmanlari
  matematik ve fizik mezunleri
  elektronik devre tasarimcilari
  programcilar
  grafikerler
  web tasarimcilari
  cagri merkezi personelleri

  basvurular icin: http://www.netgsm.com.tr/insankaynaklari
 • türkiyenin 4. gsm operatörü (sanal alemin gerçek operatörü) olma iddiasıyla yola çıkmış şirket. yola çıkmış dediysem gazetelere, internet sitelerine reklam vererek ve ankarada otobüs ve metrolara mühendis aranıyor ilanları astırarak işe başlamışlar. 500'den fazla eleman alacaklarmış. sahibi yıllardır bu sektörde olan eski akp'li bir iş adamıymış. turkcell ile alt yapı anlaşmaları yapılmış. dikkat ederseniz hep -miş'li konuşuyorum zira adamlar hakkında internette pek bilgi yok.
 • toplu sms gönderimi hizmeti veren firmalardan biri. piyasadaki diğer firmalara göre daha ayrıntılı bir api desteği sunuyorlar.
 • toplu sms gönderim fiyatlarını görünce direk üye olduğum ancak yaptıkları excel eklentisindeki eksiklikler nedeniyle hizmetlerini kullanamadığım firma. 4 senedir turatelin programını (excel eklentisini) kullanıyorum. sen o kadar uğraş program yaz, basit bir kaç ayrıntıyı dikkate alma. olacak şey mi bu? bir sms göndermek için 10 yere tıkla... biraz kullanıcı dostu olsanız. oturup kendiniz mi kullanıyorsunuz yazdığınız programı diye merak etmiyor değilim.
 • acaip memnun olduğum ve api'si gayet güzel dökümante edilmiş servis sağlayıcı.
 • şu entry'den anlaşıldığı kadarıyla i. melih gökçek'in 24 mayıs'ta tüm türkiye'ye gönderdiği taciz sms'lerini gerçekleştiren firma. tabi gökçek'in taciz sms'lerini bu firmaya kimin parasıyla yaptırdığı belki ayrı bir tartışma konusu, fakat bu firmanın kendisine başvuranlara verdiği cevap ise tamamen bir yüzsüzlük örneği.

  neymiş efendim kendileriyle iletişime geçip "istemezuk" dersek numaramızı siliyorlarmış. yani türkiye'de ne kadar siyasi rant üzerinden ekonomik çarkını döndüren böyle reklam şirketleri varsa, bizleri birilerinin mesajlarıyla taciz etmelerini bekleyip hepsine ayrı ayrı istemediğimizi rapor etmek zorundaymışız.

  yuh artık cidden. yahu vatandaşların kişisel numaraları üzerinden para kazanma ve rahatsız etme hakkını sana kim veriyor? var mı böyle bir hukuk? o zaman 1 mayıs'ta gerçekleştirilen tüm değişikler sadece bir hikayeden ibaret. zaten bu yasa öncesinde de reklam sms'ini istemediğin yerlerle iletişim kurup bunlara engel olabiliyordun. kaldı ki bu yasa teker teker bunlarla uğraşmamak için çıkmadı mı?

  ulan nasıl bir ülkede yaşıyoruz arkadaş. güya vatandaş için bir yasa yapıyorlar, ama o yasanın uygulanabilirliğini kanıtlamak için kıçını yırtmak zorunda olan yine vatandaş oluyor!
 • 4.5g ihalesine girecek 4. şirket. manidar.
 • 4. gsm operatörü firmasıdır gibi bir lakırdı dolansa da bu ülkede 13 adet gsm operatörü ruhsatnamesi ihaleye çıkmış ve sahiplerini bulmuştur.

  4.5g ihalesinde adları geçtiği için dikkatimi çekti ve operatör sahibi olan adem öcal kimdir diye bir bakmak istedim. bakar bakmaz anladım hadiseyi. nasıl oluyor da adı sanı duyulmadık bir firma milyar dolarlık ihaleye girebiliyor. işte resim:

  1962 koçular köyü - eğirdir doğumlu
  1979 ısparta gönen ögretmen lisesi mezunu
  1985 ıstanbul teknik üniversitesi elektronik mühendisliği(mühendis)
  1993 anadolu üniversitesi a.ö.f ıs ıdaresi mezunu
  1994 türkiye orta dogu amme ıdaresi enstitüsü (todaıe) kamu yönetimi lisansüstü uzmanlığı (kamu yönetimi uzmanı)
  1985 ptt elektronik mühendisi
  1989 ptt bilgi ıslem müdürü
  1991 ptt telefon müdürü
  1994 ptt bilgi ıslem baskan yardımcılığı
  1996 basbakanlik sayin abdulkadir aksu danismanlik (geçici görevi)-(anap-dyp kısa hükümet dönemi)
  2001 15 yillik kamu hizmetinden kendi ısteği ile ayrıldı
  2007 genel seçimlerden sonra ak parti'den çankaya belediye meclis üyeligi
  2008 ak parti siyaset akademisi mezunu

  kaynak: http://www.ajans32.com/…eratorunu-kuruyor-3535h.htm

  kariyerindeki son satır bana çok şey söyledi, sizi bilmem.