• uygulama içi reklamları engelleyebilen ücretsiz, root gerektirmeyen bir android şeysi. kurulumunu play store üzerinden değil kendi sitesinden manuel olarak yapmanız ve sitedeki talimatları uygulayıp bazı ayarları değiştirmeniz lazım.

sonuç mu? işe yarıyor!
  • uygulamaların internetini gerçekten kestiğini uygulamaların çalışmamasından anlıyorum, ve buna gerçekten minnettarım, ama internete bağlanmadan nasıl bildirim gönderdiklerini anlamıyorum. önceden mü planlanıyor bu bildirimler? gerçi netguard'ı indirdiğimden beri hiç bağlantısını açmadığım uygulamalar da çatır çatır bildirim gönderiyor. bilen söylerse sevinirim.
  • vpn client olarak çalışan, vpn server olarak da cihazın kendi ağını kullanan, dolayısıyla cihazın kendi ağı üzerinden uygulamalara ilişkin veri trafiğini yönetebilen (firewall) uygulama (ki kendisinin en önemli özelliği budur). github'dan indirilip kullanılırsa dns girilebiliyor, host dosyası da kullanılabiliyor, tabi bu özellikleri kullandıkça bir miktar şarj kullanıyor.

vpn client olarak çalıştığı için diğer vpn client uygulamalarla çakışmalar yaşanıyor.
  • temelde veri trafiğini yöneten bir uygulama. vpn servisi gibi çalışıyor ama vpn değil.

mevzusu şu: uygulamaların hangi türde bağlantıda internete erişip erişemeyeceğine karar veriyorsunuz. yani ben mesela dışarı çıktığımda mobil internette birçok sosyal medya uygulamasının bağlantısını kesiyorum, saçma sapan bildirimler alıp, ara sıra kontrol edip veri yemiyor. benim için evdeki internetin işi bu.
hesabın var mı? giriş yap