şükela:  tümü | bugün
 • ad&d forgotten realms campaign setting

  faerun da büyünün tavana vurduğu şimdiki zamandan binlerce yıl öncesinde yaşanmış bir fantastik çağdır... bu zamanda şehirler yerde dolaşan pis barbarlardan uzak durmak için kuvvetli büyülerle uçurulur, elin manavı kasabı bile işlerini kolaylaştırmak için bir iki büyü yapardı... yani büyük yapmak pek matah birşey değildi... çeşitli settinglerde kullanılan birçok büyü zaman içerisinde isim değiştirmiş olsa da bu zamanda ortaya çıkmış buradan planelere yayılmıştır... bu çağın sonu işi abartan bir kardeşin tanrı olmak isteyip 12.level* büyü yapmaya kalkmasıyla gelmiştir... şehirlere yere inmiş büyük yıkım gerçekleşmiştir...
 • ayrıca netheril bu büyücünün bulunduğu şehirin de adıdır.* bu karsu efendi'nin mystra'nın büyü gücünü almayı istemesi sonucu faerun üzerindeki büyü gücü kısa bir süreliğine de olsa etkisini yitirmiştir ve netheril şehri büyük bir gürültüyle yere çarpmıştır. ortaya çıkan patlamalar vs sonucu netheril'in şu anki yerinde büyük bir çöl vardır. dalelands'ın hemen batı'sındadır.
 • bu olayda eski adi mystril olan büyü tanricasi vefat etmis. ancak mystril ayni zamanda zamanin da tanricasi oldugu icin mystra olarak tekrar ortaya cikmistir. yaptigi ilk is ise zamanla ilgili büyüleri sinirlamak, wizard buyulerini 9 ncu level, priest buyulerini ile 7 nci level'la sinirlamak olmustur. o olaydan beridir 10 ve ustu seviyedeki wizard buyuleri, 8 ve ustu priest buyuleri ancak mystra ve corellon larethian'ın sahsi gözetiminde yapılabilmektedir.
 • kal ve afl'nin koridorlarından yetişmiş, iyi niyetli, sakin, dengeli insan. metal müzik merakı ve bi ara bizim gruba yaptığı solistlikle hatırladığım, şu an ortalama kasışında olan kablonet sahibi şahıs .
 • geniş omuz ve terminatör yürüyüşü kombinezonunu aynı potada eritmiş,apansız parmak darbeleriyle dürtüp insanları hoplatmaktan çılgınca hazzeden iyi insan.

  kronoloji as follows:
  (bkz: kadıköy anadolu lisesi)
  (bkz: atatürk fen lisesi)
  (bkz: itü)(bkz: petrol mühendisliği)
 • ara sıra da olsa çift kişilikli suser
 • shadows of undrentide'da indiana jones kivaminda muhatap olabildiginiz antika imparatorluk..

  (bkz: undrentide)
 • mirandasi icin yeni bir proxy bulduktan sonra msn massangerini rafa kaldirmi$ ki$ilik*
 • son kalan şehri shade in faerun a geri dönmesiyle tekrardan adı anılmaya başlanılan eski insan imparatorluğu. şimdiki anouroch çölü üzerinde uçan şehirlerden oluşan bir ülkeydi. karsusun son çare olarak başvurduğu büyü ile yıkılmıştır.şimdiki anouroch çölü üzerinde yer alırlardı.
 • sinirlendiğinde www.shownomercy.com sitesine girerek rahatlayıp sakinleştiğini beyan eden, kendisine saygıda kusur edilmemesi gerektiğini düşündüğüm sözlük yazarı. (#2347105)
hesabın var mı? giriş yap