şükela:  tümü | bugün
  • kurucu rektörü prof. hasan bülent kahraman
  • baştan söylemeliyim ki hukuk fakültesi sadece kktc vatandaşlarına açık olan üniversite.

türk vatandaşlarına da hukuk fakültesinin önü açılsa onbinlerce talep olabilir. üniversite yönetiminin yerinde olsam hukuk fakültesinin türk yurttaşlarına açılması için çalışırdım. işletme iktisat finans vs bölümler zaten tr de açıköğretim ya da yurtdışı online eğitim sitelerinde ücretsiz veriliyor.
    hukuk fakültesini online eğitim olarak düzenlerseniz hem bir ilke imza atarsınız hem de bu işten güzel ekmek yersiniz :)
  • akreditasyon ve kalite güvence kuruluşları tarafından akredite edilip edilmediği, yök tarafından tanınıp tanınmadığını ve konu ile ilgili resmi bir yazı istenildiğinde kesinlikle dönüş sağlamayan bir e-eğitim sitesi. bu konulardan emin olmadan sakın denklik hayalleri ile kayıt olmayın, direk yök'den ret yiyebilirsiniz.

edit: aylar sonra dönüş aldım, 300261 nolu resmi gazetede yayınlanmış. (bakmadım, bulamadım.)
    üniversite akredite edilmemiş ve başvuruları yok.
  • kayıt olduğum üniversitedir kendileri. mühendislik fakültesine girmiş bulunmaktayım hadi bakalım hayırlısı. başlangıç açısından bakıldığında ahmet yesevi gibi bir hikayesi olacağa benziyor, ahmet yeseviye girmemi zamanında ilkokul mezunu olan kazakistanda çalıştığı için aynı şirketteki çalışanlardan duyan babam önermişti ama onu dinlememiştim denklik vb. faktörler yüzünden.

şimdi de aynı hatayı yapmak istemiyorum.

edit: sakın bulaşmayın mk.
  • kktc(kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti) merkezli bir çevrimiçi interaktif bir üniversite. netkent akdeniz araştırma ve bilim üniversitesi adıyla prof. dr. hasan bülent kahraman rektörlüğünde çalışmalara devam eden uzaktan eğitim sistemi ile öğretim yapan, bir kuruluştur.
  • ingiliz dili ve edebiyati bolumu olmasini istedigim yeni nesil universite. okuyorsaniz buralari dijital olarak cok rahat verilebilir bu egitim. bi dusunun.
  • kayıt olurken yapılan açıklamada, okurken fakülte ve bölüm değiştirmenizi olanak sağlayacak bir sisteme sahip olduğunu gösteriyor.

ayrıca psikoloji, sosyoloji, felsefe gibi bölümlerin açılması ve sitenin tasarımının çok daha göze hitap etmesi ve kullanışlı olması temennimdir.

nasıl bir üniversite yapısına sahip olacağını göreceğiz.

“üniversitemizde ikinci yarıyılı tamamlayan öğrencilerimiz fakülte, üçüncü yarıyılı tamamlayanlar ise seçtiği fakülte içinde bölüm değiştirebilmektedir. mühendislik fakültemizin ilk üç yarıyılında dersler ortak olarak işlenmektedir. mühendislik fakültesi öğrencilerimiz yazılım mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri mühendisliği, bilgisayar ve bilişim sistemleri mühendisliği bölümlerinden tercih ettiğini üçüncü yarıyılın sonunda seçebilecektir. iktisadi ve idari bilimler fakültemizin ilk üç yarıyılında dersleri ortak olarak işlenmektedir. iktisadi ve idari bilimler fakültesi öğrencilerimiz işletme, ekonomi ve finans, ekonomi ve yönetim, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, bankacılık ve finans bölümlerinden tercih ettiğini üçüncü yarıyılın sonunda seçebilecektir.”
  • teknoloji karşıtı değilim kesinlikle. ama sadece online eğitime karşıyım. çok özel bazı hocaların dersleri online olarak sunulabilir. bu ayrı bir şey. bu sistemin çok atipik, birbiriyle iletişimde zorluk çeken bireyler yetiştireceğini düşünüyorum. kampüs dediğimiz yer sadece öğretim yapılan bir yer değildir. size sosyal anlamda da yeni ufuklar açan bir yerdir. sosyalliği bu kadar arka plana iterek nasıl bir nesil yetişmesini istediğimiz, ya da bir takım insanların istediği sorgulanmalıdır. her yeni sistemi mükemmelmiş gibi sorgusuz sualsiz kabul etmeyelim. sonuçları yıllar sonra geri dönüşü olmayan yaralar açabilir.
    gelelim bu üniversitemize. öğrendiğim kadarıyla bu üniversite, zaten üniversite mezunu olan insanlara, kariyer değişikliği açısından destek olmak amacıyla açılmış bir kurummuş. mantıklı geldi. zaten bir meslek sahibi olan, işini gücünü bırakıp ikinci üniversite okuma şansı olamayan insanlar için gerçekten güzel bir fırsat sunabilir. verdiği diploma kabul ediliyorsa gerçekten güzel...
  • hukuk fakültesi tc uyruklu öğrenci almaya başladığı saniye kayıt olacağım üniversitedir.***
  • gidenlerin ebesininkini tersten görmesi kuvvetle muhtemel açıköğretim şeysi.