*

şükela:  tümü | bugün
  • yanlıs yönlendirme sonucu bu yola sürüklenmis kisilerdir. adam fantezi olayını ilk kez bilgisayarla yaşadığı için olayı bundan ibaret sanmaktadır. düzelene kadar süre verilip vurulabilirler. *
  • (bkz: insan degil)
  • role playingden anlamayan insanlar topluluğuna denebilir sanırım bu. tamam itiraf ediyorum yolda bariz türk olduğunu isminden anladığım birine selamınaleyküm çaktım ama bu rp den anlamadığım anlamına gelmemektedir. neyse sınıflandırma yapmak iyi değildir genel olarak.
    ancak frp ile atari frp si farklı olduğundan çeşitli kınamalar gerçekleştirilebilir. ancak bu frp bilip atari frp si bilmeme sevmeme ile bunun tam tersi bir durum da kişisel tercih olabileceği gibi çeşitli zorunluluklardan imkansızlıklardan kaynaklanabilir. mmorpg adı ile piyasada bulunan oyunlar görselliğe de yönelik olduğundan bir çok daha evvelden frp ile alakası olmayan insan tarafından oynanmaktadır. görsellik denilen şeyin hayal gücünü öldürdüğü ise kendimce bulduğum bir önermedir. hiç bir oyun ne yazık ki o yuvarlanan d20 nin ne geleceği ve neler olacağının tadını veremez ama insanlar "aa ortama bak ne güzel", "süper çekiç düştü", "hadi bunu farmlayalım vır vır dır dır" gibi grafiksel ve powerplay haz almak peşinde koşmaktadırlar.
    burada ayrıca değinmek istediğim bir nokta ise wizards menşeili frp yani d&d ortamlarına 3.e ya da 3.5e ile gelen insanların saçmalama potansiyelidir. hele bu kişiler fr mekanlarında ahkam kesmeye kalkıyorlarsa bir zahmet gidip bilgi 2nd ed. kitapları alıp okumalıdırlar.