• türkçe'si ttnet'e karşılık gelmektedir.
  • 1.30 versiyonunu yaklaşık 3yıldır, emule'un uploadını kısma amacıyla kullandığım şahane programdır fakat...

dün attığım format sonrası bilgisayarıma hiç vakit kaybetmeden netlimiter ve emule'u kurdum. listeye yaklaşık 9-10 tane film attıktan sonra emule'un performansı dikkatimi çekti. yıllardır 23 - 25 kb/s hızla veri indiren emule, 25 - 28 kb/s hızla veri indiriyordu.** hatta veri indirme hızı zaman zaman 30 kb/s hıza çıkıyor ve bir müddet bu hızını koruyordu. bir ara format ile download hızının bir ilişkisinin olup olamayacağını dahi düşündüm.

artan emule performansıma anlam veremezken, şöyle bir şey farkettim; netlimiter'i yükledikten sonra, programda emule'un uploadına 1kb/s sınır koymayı unutmuşum. hiç zaman kaybetmeden uploada limit koydum ve bağlantı hızımın daha da artmasını beklemeye koyuldum. emule'un uploadını kıstığım an, emule 26.5 kb/s hızla veri indirmekteydi ki, bu sayı limit sonrası 23 ile 24 kb/s arasında dolaşmaya başladı.

sonra tekrar upload limitini kaldırdım ve hız yine 26 kb/s'ye yükseldi. üstelik download hızım o seviyedeyken uploadım da 2 ile 3.5 kb/s arasında değişmekteydi.

hala bu duruma bir anlam verebilmiş değilim. aslında netlimiter, bunca yıldır uploadımı kısarken downloadımı da düşürüyormuş.

not: bu entry uzun vadede editlenebilir, silinebilir. hatta netlimiter'e nefret kusan bu parmaklar, bir müddet sonra netlimiter'da emule sekmesinin yanındaki "1 k" kutucuğuna tik koyuyor olabilir...

uzun vadede gelen edit: netlimiter, iyi ki varsın...
  • macbook pro aldıktan sonra özlediim yegane windows programıdır. bulamadım dengini olduramadım.
  • bilgisayar kitlenip reset attığında "abi benim bir suçum varsa vur boynumu hiç acıma" diye bir seçenek sunan program. yok dostum iyisin sen merak etme
  • andrew sidi ile kalashnikov arasında sıkı bir dostluk yaratan programdır.
  • hız sınırı koyarak adsl kotanızı kurtaramayacağınız program. ne kullanıyorsanız o kadar indirirsiniz. hızlı veya yavaş sadece sizin kaybedeceğiniz zamanınızı belirler. bu programla youtube a sınır koyacak olursanız adsl kotanızı kurtaramazsınız sadece videolar için daha çok beklersiniz. kotanızı kurtarmak isterseniz daha az video izlemelisiniz mesela. ama program çok faydalıdır o ayrı. özellikle güvenlik amacıyla kullanılabilir.
  • türkçesi anne, baba'ya karşılık gelebilecek bir kelimedir.
  • ilhan mansız nasıl besiktas'in yuzuncu yilinda iyiydiyse bunun da 1.30 versiyonu iyidir, baskasina gerek yoktur.
  • "dedeniz nasıl 99 senesinde yatak canavariydiysa bunun da 1.30 versiyonu canavardir, baskasina gerek yoktur."

sozlugun ebesi/ az once
  • vistada 2.0.9 dan sonraki sürümlerin düzgün çalıştığı program. önceki sürümleri kurarsanız sisteminiz ciddi hasar görebilir.
hesabın var mı? giriş yap