şükela:  tümü | bugün soru sor
  • uydunet alacaksanız türksat size bu modemi kampanyalı diye iteleyecektir. neden mi iteleyecektir? çünkü modemde iki tane anten olmasına rağmen kablosuz çekiş problemi taşımaktadır.
  • ben de bugün 20mbps hıza geçip docsis 3 modem lazım olduğundan bu modemi kullanmaya başladım ve dakika bir sorun bir der gibi eskiden netmaster 700v modeli varken sorun yaşamıyorken, şimdi hiç bir şekilde bağlanamıyorum. ipad ile internete bağlanmak için ciddi olarak modem'in altına gitmem gerekiyor. bakalım değiştireceklermiş sanırım...
  • bu modemle neredeyse yanyana duran kablosuz bir yazıcı var. bilgisayar ile modem yazıcı ikilisi arasında taş çatlasın 2 metre var. kablosuz ağlardan baktığımda yazıcı çekim gücü %100 görünürken modem %70-80 arasında çekiyor. öyle başarılı bir modemdir!
  • orijinal ekipman üreticisinin broşürüne göre bu aletin 2.4 ghz / 5 ghz dual band kablosuz bağlantı özelliği vardır.

http://www.castlenet.com.tw/…-edm02-r2 20140516.pdf

aynı cihazın netmaster markalı yazılımında ise 5 ghz bandı kullanıma kapatılmıştır.

site, öğrenci yurdu gibi kablosuz cihaz enflasyonunun olduğu yerlerde 2.4 ghz bandındaki kanallar çoğu zaman ölesiye doludur. 2.4 ghz bandı kalabalık olduğunda eğer bağlantı noktası destekliyor ise 5ghz bandındaki kanallar kablosuz bağlantı kopmalarına ve yavaşlamalara ilaç gibi gelir.

cihazın kablosuz bağlantı kapasitesi zaten çok zayıf, netmaster bazen can simidi olabilecek bu çok önemli özelliği de kırparak ne amaçladı merak ediyorum.
  • bu modemi bir şekilde kullanacaksanız ya da kullanmak zorundaysanız, wireless bağlantıya da ihtiyacınız varsa mutlaka ama mutlaka gidip başka bir wireless router alınız. netmaster cbw-383z4'ın wireless özelliğini kapatarak wireless dağıtımını bu yeni aldığınız routerla yapınız. bu skimsonik modemin wirelessı yüzünden sinir krizleri geçirmeye değmez.. bir modemin wireless performansı 2-3 metreden sonra düşer mi? evet düşer amk..

ha ben naptım? hiç üşenmedim gittim modemin olduğu yerden yan odaya duvarı delerek 5 metrelik ethernet kablosu çektim. sikerler öyle wireless ı, osuruğum bile daha uzağa etki eder..
  • ilk aldığımda 2 anteni var diye pek sevinmiştim. kablosuz ağ mesafesi üzerinde anten bile gözükmeyen zyxel adsl modemden daha kısaymış. ayrıca kablosuz yazılımında da bir sıkıntı var, ara ara bağlantıyı kafasına göre kesiyor. yazılım demişken, port yönlendirmeleri falan yaptıktan sonra elektrik falan kesilirse bütün ayarlar olduğu gibi siliniyor. allahtan .bin dosyası yedek alıp tekrar yükleme özelliği var da geri yükleyebiliyorum.

bir de önceki adsl modemim 192.168.1.x ayarındaydı, bunu bir türlü 192.168.0.x formatından çıkaramadım. olmuyor, kapasitesi yetmiyor. bütün ağı olduğu gibi 192.168.0.x e çevirdik, bu sefer vpn gitti.

ben hep derim hangi işi yaparsanız iyi yapın, yoksa böyle skimsonik ürünler çıkaranların kulakları hep çınlar.
  • carrefour'dan geçen yaz 39 tl'ye aldığım rubenis vantilatör sayesinde işini gayet iyi yapan modemdir.

son üç dört haftadır hem kablolu hem kablosuz bağlantıda sorun yaşatmasının ardından incelediğim forumlarda ısınma nedeniyle modemin verimli çalışmadığını öğrendim. şimdi sıkıntı yok. dayıyorum vantilatörü modeme ver allahım ver ver allahım ver.
  • uydunete geçmemle birlikte kampanya dahilinde edindiğim modem. daha önceden de denildiği gibi wireless performansında ciddi anlamda sorunla ben de karşılaştım. bazı donanım sitelerinde incelediğim üzere arızalı modemi değiştirmişler ve sorun çözülmüş yani bazıları arızalı çıkabiliyormuş. sözlük kafam iyice karıştı bu model kronik olarak mı sorunlu yoksa arızalı mı bendeki modem de anlamış değilim. anlayanlar yeşillendirsin lütfen.
  • turksat'ın firmware kısıtlamaları yüzünden pek çok özelliği kullanılamayan modem.
  • tam anlamıyla çöp, wireless çok az çekiyor sürekli kopuyor, türk işi hırsızlık modeline bir başka örnek